Профілактика риновірусної інфекції

Коли мова заходить про вірусні інфекції, то найчастіше відразу згадується звичайна застуда чи грип. Однак різних видів вірусів існує велика кількість, як і бактерій. Крім цього у прогресивному суспільстві виникає дедалі більше нових видів (штамів) вірусів, які викликають гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ).

До ГРВІ відносять ротавірусну, аденовірусну, риновірусну, коронавірусну інфекції, грип, парагрип та інші. Симптоматика даних станів є схожою, проте водночас вони є зовсім різними. Приблизно у 50% застудних захворювань збудником є риновіруси.

Риновірусна інфекція – це гостре респіраторне вірусне захворювання, яке характеризується запальним ураженням слизової оболонки носа і слабо вираженими симптомами загальної інтоксикації. Провідними симптомами є: нежить з рясними серозними виділеннями, які мають водянистий, а в подальшому слизистий характер, чхання. Також така симптоматика може супроводжуватися легким жаром, головним болем, м’язовим болем або слабкістю, кашлем, втомою та втратою апетиту.

У деяких випадках, особливо у немовлят, людей похилого віку та осіб з ослабленим імунітетом, можуть виникнути ускладнення, включаючи інфекції вуха та носових пазух, астму, хронічний бронхіт та інфекції нижніх дихальних шляхів.

Джерелом інфекції є хвора людина чи бактеріоносій риновірусної інфекції.

Інфекція передається повітряно-крапельним шляхом, при кашлі, чханні чи розмові, або контактно-побутовим шляхом, через інфіковані руки, і предмети побуту.

Зараження відбувається швидко. Інкубаційний період становить 12-72 години, і більшість людей мають симптоми протягом 2-3 днів після зараження. Симптоми зазвичай зберігаються протягом 7-14 днів.

Факторами ризику виникнення інфекційного процесу є:

– ослаблення імунного захисту;

– тривалі тісні контакти з переносниками збудника інфекції;

– переохолодження організму.

Для попередження захворювання даною інфекцією потрібно звернути особливу увагу на неспецифічні методи профілактики, а саме:

– обмежити контактування в сезон підйому захворюваності ГРВІ (при контактуванні з хворим використовувати маску);

–  не відвідувати місця масового скупчення людей;

– проводити часте вологе прибирання та провітрювання приміщення;

– дотримуватись  респіраторного етикету та часто мити руки з милом;

– дотримуватись збалансованого харчування, режиму праці та відпочинку;

– здійснювати прогулянки на свіжому повітрі;

– не допускати переохолодження організму.

Пам’ятайте!

Не варто чекати, коли проблема мине сама собою – зверніться до фахівця та отримайте допомогу негайно! Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я!!!

Дотримуйтесь цих рекомендацій та будьте здорові.

Богодухівське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Центральна влада

Силові структури

Місцева влада

Корисна інформація

Історія краю. Мазепа

Контакти

https://opusiptv.com/ - SEO -

istanbul avukat