ШТАМ КОРОНАВІРУСУ OMICRON XBB.1.5 (КРАКЕН) ПОШИРЮЄТЬСЯ
Під час війни підвищується ризик розвитку і поширення інфекційних захворювань. Статистика захворюваності на COVID-19 продовжує висхідну динаміку.
За даними п’яти КНП «Центр первинної медико- санітарної допомоги» Богодухівського району захворюваність на КОВІД у порівнянні з попереднім тижнем серед населення зросла майже у 4 рази, так за період з 20.03.2023 по 24.03.2023р.р. було підтверджено захворювання у 13 осіб, із них 11 дорослих, 2 дитини, одна дитина госпіталізована, за період з 27.03.2023 по 31.03.2023р.р. хворих 51 особа, із них 43 дорослих, 8 дітей, до лікувальних закладів госпіталізовано 3 дорослих, 1 дитину.
Референс-лабораторія з діагностики ВІЛ/СНІДу, вірусних та особливо небезпечних патогенів Центру громадського здоров’я України за результатом секвенування цього тижня підтвердила циркуляцію варіанту Omicron XBB.1.5 (Кракен) коронавірусу SARS-CoV-2 у переважній більшості областей країни, серед яких і Харківська область. Такий розвиток події був прогнозований, адже кожна нова мутація коронавірусу SARS-CoV-2 витісняє собою попередню.
Нагадуємо, що 24 січня 2023 року в Україні зафіксували перший випадок зараження новою сублінією варіанта SARS-CoV-2 «Omicron» XBB.1.5, або «Кракен». Пацієнт з Сумської області, вакцинований проти COVID-19 не був.
Сам по собі штам Omicron клінічно переноситься пацієнтами легше, проте він передається швидше. Тому питання циркуляції Omicron XBB.1.5 в усіх областях — питання тижнів. Порівняно з попередніми штамами, цей штам найбільш ефективно ухиляється від імунної відповіді людини та здатний викликати серйозні захворювання у людей похилого віку та людей з ослабленим імунітетом.
Симптоми «Omicron» XBB.1.5, або «Кракен»:
- підвищення температури;
- загальна слабкість;
- головний і м’язовий біль;
- нежить і чхання, кашель;
- першіння в горлі;
- в окремих випадках може погіршитися апетит та виникнути діарея.
Як убезпечити себе від зараження?
- Ретельно і часто мийте руки з милом чи обробляйте їх антисептиком.
- Уникайте скупчення людей.
- Використовуйте захисну маску: обов’язково — якщо захворіли і маєте респіраторні симптоми (кашель, нежить) та якщо перебуваєте у місцях великого скупчення людей — з метою додаткового захисту.
- Якщо ви захворіли, залишайтеся вдома і зверніться до лікаря.
Богодухівське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області нагадує, що найбільш ефективним методом запобіганню наслідків від важкого захворювання на Covid-19 та його потенційно нових штамів — є доступна та безоплатна вакцинація. Для щеплення не обов’язково мати декларацію з лікарем, охочі можуть вакцинуватись у найближчому пункті щеплень чи центрі масової вакцинації.
Захистіть себе та своїх близьких!
Богодухівське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області