Шановні відвідувачі сайту!

Шановні відвідувачі сайту!
Радий  вітати вас на офіційному веб-сайті  
Коломацької селищної ради.

Коломацький край, об’єднавшись в єдину громаду, нині зберіг свою територіальну цілісність, є багатим на чорноземи, блакитні водні плеса та ошатні ліси й хлібні ниви,  які є візитівкою нашої громади.  

Ми виховуємо  молоде покоління на славній історичній події, якою  є знамените в історії України обрання Івана Мазепи Гетьманом української держави на нашій рідній коломацькій землі. Саме він виплекав ідею самостійної незалежної української держави, підняв цю ідею на височінь загальнонаціональної історичної мети. Крокуючи стежинами історії, ми пишаємося багатовіковою козацькою традицією, прикладами мужності й самовідданості наших земляків, відомих в Україні та за її межами.

Одним із основних принципів роботи селищної ради виокремлюємо інформаційну відкритість.  І метою нашого офіційного сайту є представлення Коломаччину, об’єднаної територіальної громади широкому загалу користувачів у нашому регіоні  та  в межах усієї України.

Гостям  сайту пропонується ознайомитись з  нашим прекрасним  Коломацьким краєм, його історією, сучасністю, життям мешканців.

Для  жителів об’єднаної громади  матеріали, що розміщується на сайті, інформують про повсякденне життя населених пунктів, які ввійшли до складу громади. Сайт повідомляє також  про  порядок роботи селищної ради, старостинських округів, про  результати їхньої діяльності (прийняті рішення, розпорядження, ухвали тощо).

Висвітлюється  і діяльність депутатського  корпусу, постійних комісій, виконавчого  комітету селищної ради, комісій при виконкомі, забезпечуючи прозорість їх роботи, збільшуючи довіру громади до них.

Вважаю, ознайомлення з матеріалами сайту дозволить бути поінформованими в суспільно-політичному, соціально-економічному, культурно – спортивному житті  та інших сферах життєдіяльності громади, брати участь в обговоренні важливих програм та проектів, у певній мірі оцінити роботу  Коломацької селищної ради,

Сподіваюсь на плідну співпрацю задля подальшого розвитку Коломацького краю. Впевнений, ініціативність і відповідальність, взаємна повага кожного з нас дадуть вагомі результати в майбутньому, а всі життєво важливі питання зможемо вирішити спільними зусиллями.

Бажаю всім жителям і гостям  Коломаччини, відвідувачам сайту великої любові й жаги до життя, беззастережних перемог, не зважаючи ні на жодні перешкоди, здобутків на життєвій ниві!

Розбудовуймо свою рідну Коломацьку об’єднану територіальну  громаду разом!

 

З повагою,         

голова селищної ради                       Володимир Гуртовий

ГЕНДЕРНА ДИСКРИМІНАЦІЯ.

Проблема гендерної дискримінації сьогодні залишається актуальною, проте демократичні країни, серед яких і Україна, демонструють прагнення до боротьби за рівні права й можливості для жінок і чоловіків.

Дискримінація щодо жінок найбільш сильно проявляється у сферах економіки, доступу до освіти, медицини, процесу прийняття рішень, а також — у свободі від насильства.

Лідерами у боротьбі за рівноправність є Норвегія, Данія, Швеція, Фінляндія, Ісландія, а також Німеччина таФранція.

Розвинені демократичні країни демонструють великий прогрес у досягненні гендерної рівності, адже рівень економічного та соціального розвитку країн залежить від того, наскільки забезпечені рівні права й можливості чоловіків і жінок.

На пострадянському просторі в контексті найгостріших проявів дискримінації жінок актуально говорити про сектори політики, управління, а також — про питання нерівності оплати праці.

 Розрив в оплаті праці на сьогодні,  становить більше ніж 20% тільки в тих сферах, де дані збираються Державною службою статистики.

Серйозні побоювання викликає рівень гендерно зумовленого насильства.

У 2020 році було близько 200 тис. звернень до правоохоронних органів за фактами домашнього насильства. Більш як 85% постраждалих — жінки. Тому, безумовно, прояв насильства є одним із видів дискримінації за ознакою статі.

Відстоювати права жінок допомагає низка ініціатив та інструментів, які вже сьогодні закріплені в українських нормативно-правових актах, і вони широко застосовуються на національному та місцевому рівнях.

Згідно з чинним законодавством у нашій країні заборонено висувати дискримінаційні вимоги до громадян за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного й соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками.

Якщо у вас є питання, звертайтеся до фахівців Коломацької районної філії Харківського обласного центру зайнятості, які нададуть Вам детальну інформацію

(тел. 5-64-89, 5-66-41)

ПОДАТКОВА ІНФОРМУЄ

ЯКУ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ НЕСТИМЕ СПОЖИВАЧ ПРИ НЕСПЛАТІ ЗА ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНІ ПОСЛУГИ

Погодьтесь, вода в крані впродовж доби, можливість приготувати їжу на газу , світло , електрика , теплі батареї взимку − це все так увійшло в наше життя, що без цих послуг ми вже не уявляємо наш побут. Кожен українець − споживач житлово-комунальних послуг. Тож, отримуючи ці послуги, ми маємо не забувати і про обов’язок вчасно за них сплачувати.

Якщо споживач вчасно не сплачує за спожиті комунальні послуги, підприємство-надавач цих послуг може почати нараховувати пеню.

Згідно із законодавством, у разі несвоєчасного здійснення платежів за послуги ЖКГ споживач зобов’язаний сплатити пеню в розмірі, встановленому в договорі, але не вище 0,01 % суми боргу за кожен день прострочення. Загальний розмір сплаченої пені не може перевищувати 100 % загальної суми боргу.

Пеня не нараховується за умови наявності заборгованості держави за надані населенню пільги та житлові субсидії та/або наявності у споживача заборгованості з оплати праці, підтвердженої належним чином

Варто брати до уваги і період дії карантину. В цей час діють певні обмеження щодо впливу на боржників. Нарахувати пеню, відключити послугу, виселити з житла під час дії карантину ніхто не має права. На сьогодні дія карантину продовжена до 31 серпня 2021 року.

Водночас представники газової служби іноді діють як колектори, чинячи психологічний тиск на споживачів і вимагаючи погасити поточні платежі виключно до 10 числа місяця, наступного за розрахунковим.

Порада: Читайте уважно умови договорів про постачання житлово-комунальних послуг, особливо на відповідність нормам законодавства.

Оплата вартості послуги з розподілу природного газу за Договором здійснюється побутовим споживачем до 20 числа (включно) місяця, в якому надаються послуги з розподілу природного газу, на підставі рахунку Оператора газорозподільних мереж. Тож сплачувати потрібно до 20 числа, і якщо оплата не пройде ще впродовж 10 днів, то тільки в такому випадку постачальник має право почати процедуру припинення (обмеження) газопостачання, завчасно попередивши про це боржника.

З боргами – без субсидії

У субсидії відмовляють, якщо управлінням соціального захисту населення отримано інформацію про наявність простроченої понад три місяці заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, витрат на управління багатоквартирним будинком, строк позовної давності якої не минув і загальна сума якої перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. До уваги береться розмір заборгованості на день звернення за призначенням житлової субсидії.

Отже, боржники, загальна сума боргу яких перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів громадян (а це − грн.), втрачають право на отримання субсидії.

У разі наявності боргу підприємство-надавач послуг має право звернутись до суду з позовом про стягнення заборгованості та стягнути інфляційне нарахування на суму боргу за порушення боржником грошового зобов’язання і 3% річних від простроченої суми.

Висновок: у разі несвоєчасної оплати житлово-комунальних послуг та стягнення заборгованості через суд сума до сплати може виявитись значно більшою , ніж якщо вчасно сплачувати платежі.

Багато розмов на сьогодні ведеться про те, що у разі наявності заборгованості за житлово-комунальні послуги, особу можуть позбавити її житла.

Примусове стягнення боргу за житлово-комунальні послуги після набрання законної сили відповідним рішенням суду або судовим наказом здійснює державний або приватний виконавець згідно з Законом України «Про виконавче провадження».

Стягнення заборгованості відбувається в першу чергу за рахунок грошових коштів боржника, інших цінностей, коштів на рахунках боржника в банках та інших фінансових установах. Якщо коштів та цінностей немає, то лише тоді справа доходить до нерухомого майна. Стягнення на житловий будинок чи квартиру, в якому фактично проживає боржник, відбувається в останню чергу.

У разі, якщо сума, що підлягає стягненню за виконавчим провадженням, не перевищує розмірів мінімальної заробітної плати, звернення стягнення на єдине житло боржника та земельну ділянку, на якій розташоване таке житло, не здійснюється. У такому разі виконавець зобов’язаний вжити заходів для виконання рішення за рахунок іншого майна боржника.

Але якщо іншого майна немає, а сума заборгованості складає більше ніж 20 мінімальних заробітних плат (станом на 01.07.2021 − 120 000 грн.), державний (приватний) виконавець має право накласти на єдине житло такого боржника арешт і в подальшому його реалізувати.

Проекти рішень X сесії IX скликання від 14 липня 2021 року

Eдиний_податок_1-2_група_2022 eдиний_податок_2022 Rish_44_проeкт Додаток_1(ставки_податку_на_нерухоме_майно)2022 Додаток2(пiл_ги_податку_на_нерухоме_майно)2022 земел_ний_податок_на_2022_рiк змiни_до_плану_липен__2021 змiни_до_Програми_медицина конкурс_директор_2021 ПКД-дорога_Чайковс_кого податок_на_нерухоме_майно_2022 Положення_eдиний_податок_2022 положення_ВОМС_2021 Положення_нерухоме_майно_2022 премiя_начал_ника_КП ПРОГРАМА_2021-2023_змiни_12.07.21 Регуляторний_аналiз_земел_ний_податок_2022 транспортний_податок_2022 туристичний_збiр_2022 Eдиний_податок_1-2_група_2022 eдиний_податок_2022 Rish_44_проeкт Додаток_1(ставки_податку_на_нерухоме_майно)2022 Додаток2(пiл_ги_податку_на_нерухоме_майно)2022 земел_ний_податок_на_2022_рiк змiни_до_плану_липен__2021 змiни_до_Програми_медицина конкурс_директор_2021 ПКД-дорога_Чайковс_кого податок_на_нерухоме_майно_2022 Положення_eдиний_податок_2022 положення_ВОМС_2021 Положення_нерухоме_майно_2022 премiя_начал_ника_КП ПРОГРАМА_2021-2023_змiни_12.07.21 Регуляторний_аналiз_Eдиний_податок_2022 Регуляторний_аналiз_земел_ний_податок_2022 Регуляторний_аналiз_Нерух.майно_2022 Списання_основнi_засоби__ЦРЛ транспортний_податок_2022 туристичний_збiр_2022

Центральна влада

Силові органи

Місцева влада

Корисна інформація

Історія краю. Мазепа

Контакти