Шановні жителі Коломацької територіальної громади!

Повідомляємо,  що згідно з чинним законодавством України, а саме відповідно  до  ч.2 ст.35-1 Закону України «Про відходи» власники або наймачі, користувачі, у тому числі орендарі, джерел утворення побутових відходів, земельних ділянок укладають договори з юридичною особою, яка визначена виконавцем послуг на вивезення  побутових відходів та здійснюють оплату таких послуг.

До джерел утворення побутових відходів стаття 1 даного Закону відносить об’єкти, на яких утворюються побутові відходи (житлові будинки, підприємства, установи, організації та земельні ділянки).

Згідно із змінами внесеними Законом України від 03.12.2020 № 1060 «Про внесення змін до деяких законів України  щодо врегулювання окремих питань у сфері надання  житлово-комунальних послуг» до Закону України  «Про житлово-комунальні послуги» передбачено запровадження публічних договорів приєднання про надання комунальних послуг.

Відповідно до статті 13 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» публічні договори приєднання вважаються укладеними, якщо протягом 30 днів з дня опублікування тексту договору на офіційному веб-сайті органу місцевого самоврядування або  на веб-сайті виконавця послуги споживач не повідомив про свою відмову від укладання договору (внесення змін) та не надав своїх заперечень до нього і при цьому виконавець не припинив надання комунальної послуги споживачу, договір вважається укладеним.

Враховуючи вищезазначене відповідні зміни внесено до Постанови Кабінету Міністрів України від 10.12.2008р. №1070 «Про затвердження Правил надання послуг з поводження з побутовими відходами», а саме: Додаток 2 до Правил затверджений Типовий індивідуальний договір про надання послуг  з поводження з побутовими відходами, який є публічним і набирає чинності з дня акцептування його споживачем, але не раніше ніж через 30 днів з моменту опублікування.

Публічний договір – це договір зі споживачем на надання йому будь-якої послуги, а публічність дає право на укладання цього договору відразу з усіма споживачами конкретної послуги без підписання письмового примірника Сторонами. Така форма укладання публічного договору передбачена законодавством, зокрема статей 633, 634, 641, 642 Цивільного Кодексу України.

На території Коломацької територіальної громади вводиться  в дію Публічний договір на вивезення твердих побутових відходів з господарств мешканців громади.

Відповідно до протоколу засідання конкурсної комісії від 03 січня 2023 року № 1 та рішення виконавчого комітету Коломацької селищної ради  «Про визначення виконавця послуг з вивезення побутових відходів» в межах  території населених пунктів Коломацької селищної територіальної громади Комунальне підприємство «Коломацьке виробниче управління житлово-комунального господарства» визнане виконавцем даних послуг.

З моменту набрання чинності Договору кожен власник домогосподарства повинен буде користуватись цією послугою без підписання окремого договору і оплачувати її повністю чи частково, скориставшись пільгами або оформивши субсидію.

Публічний договір, це дуже  поширена форма відносин між виробником послуги і користувачем. Згідно з ч.1 ст.25 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», споживачі зобов’язані укласти договір про поводження з побутовими відходами з особою, визначеною у встановленому законодавством порядку. В процесі життєдіяльності  тверді побутові відходи продукує кожен мешканець, а оскільки наше підприємство визначене виконавцем даних послуг, відповідно зазначені послуги будуть надаватися жителям територіальної громади відповідно і оплачувати надану послугу зобов’язані всі мешканці.

Але досить часто громадяни стверджують, що вони взагалі не залишають сміття і що його у них просто немає, але твердження, що у сучасній приватній садибі чи квартирі взагалі не утворюються тверді побутові відходи, не витримує жодної критики.

Звичайно, у приватній садибі більші можливості щодо утилізації органічних відходів (від городу, саду, кухні, тваринництва). Це все можна скласти на компостну купу і незабаром використати, як добриво. Але куди подіти безліч побутових відходів пакувальну тару, полімерні вироби, засоби гігієни, відходи від ремонтних робіт тощо?

Усе це не можливо безпечно утилізувати у садибі. Тобто, доволі велику частину побутових відходів  доводиться вивозити кудись для утилізації. Більш за все, це сміття просто викидається десь у канаві, на стихійному сміттєзвалищі, у парках, скверах і навіть на кладовищах, за межами населених пунктів у полях та лісах. Як правило, «організаторами» стихійних сміттєзвалищ, в переважній більшості, є недобросовісні громадяни, котрі не бажають укладати договори на вивезення відходів та сплачувати за вивезення. Тому уздовж наших доріг, річок та в інших місцях загального користування замість соковитого різнотрав’я «квітують» купи різного непотребу, викинуті горе-господарями.

Також деякі жителі стверджують : «я все спалюю», «я все закопую» та подібне…

Так от – існує доволі багато речовин, які в принципі не можна ані спалювати, ані закопувати, ані викидати просто неба. Спалювання такого роду сміття, є дуже небезпечним для оточуючих, так як у повітря викидається при цьому дуже багато небезпечних для життя людини речовин. Потім цім повітрям дихають всі жителі громади і що найстрашніше – діти. Це є грубим порушенням законодавства України. Те ж саме стосується і закопування сміття у себе на ділянці. Не одна розсудлива людина не буде отруювати землю  і ґрунтові води собі та сусідам шляхом такого роду «утилізації». Тому знову ж таки це сміття кудись просто викидається.

Відсутність сплати згідно Публічних Договорів про надання послуг з вивезення твердих побутових відходів є порушенням, за яке настає відповідальність згідно чинного законодавства України.

З огляду на зазначене при виникненні будь яких запитань, зауважень та пропозицій щодо впровадження Публічного договору на вивезення твердих побутових відходів, просимо Вас звернутись на Комунальне підприємство «ВУЖКГ» за адресою: смт.Коломак, вул. Гетьмана І.Мазепи 17 , тел.(057) 6656195.

Також користуючись нагодою, просимо, керівників підприємств, установ та організацій, які знаходяться на території Коломацької територіальної громади по-новому поглянути на питання благоустрою тих територій, за які Ви несете відповідальність, де працюєте та проживаєте, Закликаємо Всіх без винятку, дбати про чистоту та дотримуватися правил благоустрою. Лише таким чином ми разом забезпечимо чистоту і порядок.

Публічний договір КП Коломацьке ВУЖКГ

Норми

report

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Центральна влада

Силові структури

Місцева влада

Корисна інформація

Історія краю. Мазепа

Контакти

https://opusiptv.com/ - SEO