Відділ державної реєстрації актів цивільного стану по Валківському та Коломацькому районах інформує

Чи можна розірвати шлюб у відділі РАЦС?

Ситуації, які виникають у людини протягом її життя, в більшості своїй не передбачувані. Події, якими насичене життя кожної людини є радісними та сумними. Одруження завжди є радісною подією, а от розірвання цього шлюбу є подією сумною. Не завжди подружнє життя витримує випробування часом. Почуття змінюються і подружжя приходить до висновку, що їх подружні стосунки бажано припинити.

Найбільш швидким і водночас найменш кропітким способом розлучення є подання заяви про розірвання шлюбу подружжя, яке не має дітей. При подачі заяви на розірвання шлюбу подружжя повинно мати при собі: паспорта, свідоцтво про шлюб, квитанцію про сплату державного мита  в розмірі 0,5 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (8,5 грн.).

У заяві подружжю необхідно зазначати відомості щодо відношення до військової служби, а саме: де перебуває на обліку; військове звання (категорія); серія та номер військового квитка (тимчасового посвідчення) або посвідчення про приписку.

Державна реєстрація розірвання шлюбу подружжя, яке не має дітей, проводиться відповідним органом державної реєстрації актів цивільного стану за місцем проживання подружжя або одного з них за їх заявою.

Шлюб розривається незалежно від наявності між подружжям майнового спору.

Якщо один з подружжя через поважну причину не може особисто подати заяву про розірвання шлюбу, таку заяву, нотаріально засвідчену або прирівняну до нотаріально засвідченої, від його імені може подати другий з подружжя.

Державна реєстрація розірвання шлюбу проводиться після закінчення одного місяця від дня подання відповідної заяви, якщо вона не була відкликана, у присутності хоча б одного з подружжя.

У разі якщо подружжя через поважну причину не може з’явитися до органу державної реєстрації актів цивільного стану для державної реєстрації розірвання шлюбу у встановлений для них день, строк такої реєстрації на письмове прохання подружжя може бути перенесений на інший день. При цьому строк перенесення державної реєстрації розірвання шлюбу не може перевищувати одного року з дня подання заяви.

Якщо один з подружжя через поважну причину не може з’явитися для державної реєстрації розірвання шлюбу, він може під час подачі заяви про реєстрацію розірвання шлюбу або впродовж місяця письмово повідомити орган державної реєстрації актів цивільного стану про згоду реєстрації розірвання шлюбу за його відсутності та зазначити місцезнаходження органу державної реєстрації актів цивільного стану, до якого слід надіслати свідоцтво про розірвання шлюбу. У разі надсилання письмового повідомлення підпис на ньому того з подружжя, який не може з’явитися, повинен бути нотаріально засвідчений.

Якщо подружжя не з’явилося для проведення державної реєстрації розірвання шлюбу і не повідомило про причину неявки протягом трьох місяців з дня подання відповідної заяви, заява втрачає чинність.

Той з подружжя, який бажає відновити своє дошлюбне прізвище, повинен письмово заявити про це у відділі державної реєстрації актів цивільного стану під час державної реєстрації розірвання шлюбу.

Після державної реєстрації розірвання шлюбу обом з колишнього подружжя видається свідоцтво про розірвання шлюбу.

Якщо у Вас виникли питання звертайтесь до відділу державної реєстрації актів цивільного стану по Валківському та Коломацькому районах за адресою: м.Валки, просп.Героїв Чорнобиля,2.

Наприкінці, хочу висловити побажання подружжям – розумного, взаємоповажного та терплячого відношення до почуттів один одного. Лише при такому ставленні один до одного стосунки між подружжям триватимуть все їх життя.

Л.М.Губська, заступник начальника відділу державної реєстрації актів цивільного стану по Валківському та Коломацькому районах Головного територіального управління юстиції у Харківській області.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Центральна влада

Силові структури

Місцева влада

Корисна інформація

Історія краю. Мазепа

Контакти

https://opusiptv.com/ - SEO -

istanbul avukat