Шановні відвідувачі сайту! Featured

Шановні відвідувачі сайту!
Радий  вітати вас на офіційному веб-сайті  
Коломацької селищної ради.

Коломацький край, об’єднавшись в єдину громаду, нині зберіг свою територіальну цілісність, є багатим на чорноземи, блакитні водні плеса та ошатні ліси й хлібні ниви,  які є візитівкою нашої громади.  

Ми виховуємо  молоде покоління на славній історичній події, якою  є знамените в історії України обрання Івана Мазепи Гетьманом української держави на нашій рідній коломацькій землі. Саме він виплекав ідею самостійної незалежної української держави, підняв цю ідею на височінь загальнонаціональної історичної мети. Крокуючи стежинами історії, ми пишаємося багатовіковою козацькою традицією, прикладами мужності й самовідданості наших земляків, відомих в Україні та за її межами.

Одним із основних принципів роботи селищної ради виокремлюємо інформаційну відкритість.  І метою нашого офіційного сайту є представлення Коломаччину, об’єднаної територіальної громади широкому загалу користувачів у нашому регіоні  та  в межах усієї України.

Гостям  сайту пропонується ознайомитись з  нашим прекрасним  Коломацьким краєм, його історією, сучасністю, життям мешканців.

Для  жителів об’єднаної громади  матеріали, що розміщується на сайті, інформують про повсякденне життя населених пунктів, які ввійшли до складу громади. Сайт повідомляє також  про  порядок роботи селищної ради, старостинських округів, про  результати їхньої діяльності (прийняті рішення, розпорядження, ухвали тощо).

Висвітлюється  і діяльність депутатського  корпусу, постійних комісій, виконавчого  комітету селищної ради, комісій при виконкомі, забезпечуючи прозорість їх роботи, збільшуючи довіру громади до них.

Вважаю, ознайомлення з матеріалами сайту дозволить бути поінформованими в суспільно-політичному, соціально-економічному, культурно – спортивному житті  та інших сферах життєдіяльності громади, брати участь в обговоренні важливих програм та проектів, у певній мірі оцінити роботу  Коломацької селищної ради,

Сподіваюсь на плідну співпрацю задля подальшого розвитку Коломацького краю. Впевнений, ініціативність і відповідальність, взаємна повага кожного з нас дадуть вагомі результати в майбутньому, а всі життєво важливі питання зможемо вирішити спільними зусиллями.

Бажаю всім жителям і гостям  Коломаччини, відвідувачам сайту великої любові й жаги до життя, беззастережних перемог, не зважаючи ні на жодні перешкоди, здобутків на життєвій ниві!

Розбудовуймо свою рідну Коломацьку об’єднану територіальну  громаду разом!

 

З повагою,         

голова селищної ради                       Володимир Гуртовий

О Г О Л О Ш Е Н Н Я

Шановні  жителі громади !

Для створення реєстру  осіб (домогосподарств), які  потребують одноразової  грошової допомоги протягом опалювального сезону  2025-2026 років на придбання твердого пічного побутового палива за  кошти міжнародних партнерів Коломацька селищна рада  розпочинає прийом документів з 24.07.2025 р. по 07.08.2025 р.  (крім суботи та неділі)  в актовому залі селищної ради з 09-00  до 16-00 (п’ятниця до 15-00).

Право на оформлення допомоги матимуть наступні категорії громадян:

-одинокі непрацездатні особи пенсійного віку;

-одинока мати (одинокий батько), що не перебуває у шлюбі, і запис про батька (матір) такої дитини до Книги реєстрації народжень внесено в установленому порядку за вказівкою матері (батька), або мати (батько) у разі смерті одного з батьків, які отримують допомогу одиноким матерям (батькам);

-особи, які отримують допомогу при народженні дитини;

-багатодітні сімʼї;

-особи з інвалідністю (разом із членами їх сімей) та сім’ї, у складі яких є дитина/діти з інвалідністю;

-сім’ї, які складаються з внутрішньо переміщених осіб;

-дитячі будинки сімейного типу, до яких влаштована на виховання хоча б одна дитина з числа дітей-сиріт або дітей, позбавлених батьківського піклування, або осіб з їх числа, або дітей, які залишилися без батьківського піклування;

-прийомні сім’ї, до яких влаштована на виховання хоча б одна дитина з числа дітей-сиріт або дітей, позбавлених батьківського піклування, або осіб з їх числа, або дітей, які залишилися без батьківського піклування.

При собі мати копії документів та оригінали до них:

1.Копії паспортів та ідентифікаційних кодів всіх членів сім’ї (домогосподарства).

2.Витяги про реєстрацію місця проживання всіх членів сім’ї.

3.Копії свідоцтв про народження дітей.

4.Довідка про склад сім’ї.

5.Довідка внутрішньо-переміщених осіб.

6.Акт про фактичне проживання не зареєстрованих громадян та ВПО.

7.Копія пенсійного посвідчення.

8.Витяг з актового запису про народження  дитини  для матері(батька)- одинака.

9.Копія посвідчення  багатодітної сім’ї

10.Копія довідки особи з інвалідністю.

11.Копія розпорядження про створення будинку сімейного типу.

12.Копія розпорядження про створення прийомної сім’ї.

13.Довідка з Пенсійного фонду України про отримання допомоги при народженні дитини.

14.Копія Свідоцтва про право власності на житловий будинок (Договору купівлі-продажу чи дарування).

15.Копія технічного паспорта на житловий будинок ( обов’язково вказаний вид опалення).

16.Реквізити банку (за стандартом IBAN).

22 липня Всесвітній день мозку

Головний мозок вважається командним пунктом в організмі, оскільки відповідає за роботу всіх внутрішніх органів і систем. Будь-який збій у роботі головного мозку призводить до серйозних порушень життєдіяльності.

Захворювання головного мозку є причиною інвалідності номер один у всьому світі і є другою провідною причиною смерті. Основними захворюваннями, що вражають мозок, є інсульт, хвороба Паркінсона, хвороба Альцгеймера, епілепсія, мігрень і розсіяний склероз.

Для збереження здоров`я мозку необхідно піклуватися про нього, дотримуючись здорового способу життя, зокрема: відмовитись від шкідливих звичок, робити фізичні вправи, гуляти на свіжому повітрі, дотримуватись режиму праці та відпочинку,  збалансовано харчуватись.

Для покращення розумової активності необхідно вживати такі продукти:

 – Жирна морська риба. Містить поліненасичені жирні кислоти омега-3, з яких виробляється мієлін, що є своєрідним ізоляційним матеріалом для нервових волокон та  необхідний для швидкої роботи мозку.

– Волоські горіхи – це ще одне джерело поліненасиченої жирної кислоти омега-3. При регулярному вживанні підвищується рівень серотоніну (гормону щастя), допомагає протистояти депресії.

– Чорниця – джерело антиоксидантів.  Покращує пізнавальні функції і пам’ять.

– Какао. У какао бобах міститься потужний антиоксидант флаванол, який покращує кровообіг в мозку.

– Яйця. Джерело якісного білка, жирів і вітамінів. В яйцях міститься  холін, який допомагає зосередитися і поліпшити працездатність нервових клітин.

– Броколі – це джерело вітаміну К, який підтримує нормальну діяльність мозку.

– Сочевиця – джерело заліза і амінокислот, необхідних для швидкого перебігу біохімічних процесів в мозкових клітинах, що забезпечує ясність розуму і підвищує швидкість мислення.

–  Хліб з борошна грубого помелу. Дозволяє мозку зарядитися енергією на весь день.

Для ефективного тренування мозку рекомендується тримати мозок у формі, варто читати, вивчати іноземні мови, розгадувати кросворди, грати в шахи, вирішувати головоломки, збирати пазли тощо.

 

ВІЛ, гепатит, туберкульоз: як виявити, як діяти?

Загальне обстеження організму має бути регулярною звичкою, а не тимчасовою потребою. Адже є низка хвороб, які тривалий час протікають безсимптомно. Їх вчасне виявлення дає людині більше шансів на перемогу над наслідками недуги у майбутньому та є профілактикою розповсюдження тяжких захворювань.

До небезпечних збудників, які вже перебуваючи в організмі людини, можуть якийсь час ніяк на себе не вказувати, належать ВІЛ, вірусні гепатити та туберкульоз.

ВІЛ-інфекція

Це соціально небезпечне інфекційне захворювання, що розвивається внаслідок інфікування вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ), довготривалого переживання (персистенції) ВІЛ в лімфоцитах, макрофагах та клітинах нервової тканини. Хвороба характеризується прогресуючою дисфункцією імунної, нервової, лімфатичної та інших систем організму.

«За даними ВООЗ  в світі проживає близько 38 млн. людей, які живуть з ВІЛ». Тема контролювання цієї інфекції та маршруту пацієнта, який бажає встановити свій ВІЛ-статус.

Де пройти тестування на ВІЛ:

  • у сімейного лікаря, терапевта чи педіатра;
  • в кабінетах «Довіра», кабінеті інфекційних захворювань за місцем проживання, в центрах СНІДу, в представництвах громадських організацій, що займаються боротьбою з ВІЛ/СНІД;
  • у мобільних амбулаторіях.

Для тестування проводиться забір крові або можна самостійно придбати швидкий оральний тест на ВІЛ.

Що робити, якщо у вас виявили ВІЛ?

Звернутись до свого лікаря, додатково здати ПЦР-тест на ВІЛ, і у разі позитивного результату стати на облік та розпочати лікування. Лікування ВІЛ-інфекції відбувається завдяки антиретровірусній терапії.

ВІЛ — не вирок, а просто новий сценарій. Постійний прийом антиретровірусної терапії дозволяє мільйонам людей у всьому світі мати повноцінне життя. А для того, щоб не інфікуватися ВІЛ, можна завчасно розпочати доконтактну профілактику ВІЛ.

Вірусні гепатити

Гепатит — це захворювання печінки запального характеру, як правило, вірусного походження. Найбільш небезпечні типи — вірусні гепатити В і С. Вони рідко мають гостру форму, тривалий час протікають безсимптомно і залишаються основною причиною всіх випадків смерті від гепатиту. На жаль, більшість хворих дізнається про інфікування вже тоді, коли хвороба значно вплинула на печінку. Тому періодичне тестування на вірусні гепатити варто зробити правилом.

До груп підвищеного ризику інфікування входять споживачі інтраназальних наркотичних засобів, чоловіки, які практикують секс з чоловіками, пацієнти, які перебувають на гемодіалізі, особи, які перебували у місцях позбавлення волі, медичні працівники, донори крові, особи, які живуть з ВІЛ.

Де пройти тестування на вірусні гепатити?

Потрібно звернутися до сімейного лікаря за направленням на тестування або придбати експрес тест на гепатит.

Що робити у разі виявлення гепатиту?

З результатами аналізів необхідно звернутися до свого сімейного лікаря, який вирішить доцільність подальших кроків — назначити лікування або скерувати до вузькопрофільного спеціаліста.

Туберкульоз

Це інфекційне бактеріальне захворювання, спричинене мікобактерією туберкульозу.

Людина за все життя неодноразово стикається з туберкульозом і навіть не знає про це. Вражати туберкульоз може будь-які органи і системи організму, крім волосся і нігтів, але найчастіше розвивається туберкульоз органів дихання (легень та бронхіального дерева).

Прояви легеневого туберкульозу найпомітніші: тривалий кашель, задишка при незначному фізичному навантаженні, субфебрильна температура (37,2–38,0 °C), підвищена пітливість, загальна втомлюваність тощо.

Де можна пройти тестування на ТБ?

У разі наявності хоч одного з вищенаведених симптомів ви можете  звернутися до свого сімейного лікаря. В нього можна отримати направлення вже на молекулярне дослідження з виявлення туберкульозу. У разі додаткової необхідності лікар направить на флюорографію, комп’ютерну томографію, УЗД, МРТ.

Що робити у разі виявлення ТБ?

У випадку виявлення у аналізах мікобактерії ТБ сімейний лікар направляє пацієнта до фтизіатра. Пацієнт має виконувати усі рекомендації лікаря та дотримуватися режиму лікування.

Туберкульоз виліковний, але результат лікування залежить також від своєчасного виявлення захворювання.

Діти, спека та авто: як запобігти трагедії

Літня спека несе серйозні загрози, особливо для дітей. Однією з небезпечних ситуацій є залишення дітей у автомобілях. У спекотний день температура в закритому автомобілі, навіть оснащеному кондиціонером,  може піднятися до небезпечного рівня дуже швидко – часом на 20 градусів за Цельсієм за 10 хвилин. Тому навіть короткий час перебування дитини в гарячій автівці може призвести до трагічних наслідків.

Випадки дитячої смертності від теплового удару в гарячому автомобілі фіксуються щороку.

Причиною більшості інцидентів, понад 50%,  є забудькуватість батьків/опікунів.  У швидкому темпі сучасного життя, в умовах постійного стресу батьки або опікуни можуть забути дитину в автомобілі випадково.

25% дитячих смертей фіксується через недооцінку батьками ризиків. Дехто вважає, що залишити дитину в автомобілі, скажімо, біля торгового центру, на кілька хвилин не є небезпечним. Дехто намагається убезпечити дитину, залишивши вікна відчиненими або авто в тіні. Проте, як вже зазначалося, температура в автомобілі може піднятися до небезпечного рівня за лічені хвилини, а відчинені вікна не є достатнім заходом для захисту від швидкого підвищення температури.

Ще близько 25% смертей трапляються у зв’язку з тим, що  дитина отримує доступ до транспортного засобу і потрапляє в пастку. Такі випадки частіше трапляються з дітьми, віком від 2 до 4 років.

Машини швидко прогріваються

Повітря в салоні автомобіля швидко нагрівається через «парниковий ефект». Потрапляючи  на  панель приладів, кермо або сидіння, сонячне проміння повільно нагріває їх. Потім ці предмети нагрівають повітря всередині автомобіля.

Незважаючи на те, що транспортні засоби нагріваються частіше влітку через високу зовнішню температуру, в прохолодні дні температура всередині автомобіля також може піднятися до небезпечного рівня.

Діти більш схильні до теплового удару

Діти більш уразливі до теплового удару, ніж дорослі. Їхня система терморегуляції менш ефективна, і вони швидше перегріваються. Крім того, немовлята й маленькі діти піддаються більшим ризикам, оскільки не вміють розпізнавати симптоми перегріву, не можуть відчинити двері автомобіля, зняти зайвий одяг.

Тепловий удар може призвести до серйозних медичних наслідків: пошкодження внутрішніх органів, непритомності, а може спричинити навіть смерть. Перебування в гарячому автомобілі без належної кількості води може швидко призвести до зневоднення, що ще більше ускладнює ситуацію.

Першими симптомами теплового виснаження є сильна спрага, слабкість,    дискомфорт,  занепокоєння,    запаморочення,      непритомність,      головний біль.

За наявності навіть кількох із перелічених симптомів необхідно якнайшвидше вивести дитину з розпеченого автомобіля і надати першу допомогу – насамперед дати випити води маленькими ковтками.

Тепловий удар є найсерйознішою стадією теплового захворювання. Його симптомами є: температура тіла вище 40⁰C, прискорене, поверхневе дихання, повна або часткова втрата свідомості, знижена розумова здатність, марення, судоми, смерть. За наведених симптомів варто негайно звернутися до лікарів.

Першою допомогою при тепловому ударі може  бути: переміщення дитини в тінь, забезпечення припливу свіжого повітря, прохолодне пиття маленькими ковтками, прохолодні компреси на чоло і потилицю.

Як запобігти трагедії

  • Ніколи не залишайте дитину в автомобілі. Навіть на кілька хвилин. Це золоте правило, яке може врятувати життя.
  • Використовуйте візуальні чи звукові нагадування, щоб не забути дитину в автомобілі. Для прикладу, можна залишити телефон, сумку, інший важливий предмет на задньому сидінні поруч з дитячим сидінням.
  • Якщо бачите дитину, залишену саму в автомобілі, негайно викликайте поліцію. Ваші дії можуть врятувати життя.

 Будьте пильними і бережіть ваших дітей!

В Україну прийшла спека: як безпечно пережити +30°C і вище

Цими днями температура в багатьох регіонах України перетнула позначку +30°C. Попереду ще кілька спекотних днів. Висока температура може негативно впливати на здоров’я, особливо у людей літнього віку, дітей, вагітних, а також у тих, хто має хронічні захворювання. Розповідаємо, як уберегтися від спеки.

Як захиститися від впливу високих температур

  • Пийте більше води. Не чекайте на відчуття спраги — пийте регулярно. Утримайтеся від алкоголю, солодких або кофеїновмісних напоїв.
  • Вживайте легку їжу, що містить багато рідини. Їжте овочі, фрукти, салати та нежирні білкові страви. Уникайте важкої та жирної їжі, а також зменште споживання солі й перероблених продуктів (ковбасних виробів, закруток, хлібобулочних).
  • Уникайте перебування на сонці з 11:00 до 16:00. Якщо потрібно вийти надвір — вдягайте капелюх, світлий вільний одяг з натуральних тканин, користуйтеся сонцезахисним кремом широкого спектра дії з SPF 30 або вище.
  • Зберігайте прохолоду вдома. Зачиняйте і зашторюйте вікна у денний час, провітрюйте приміщення рано-вранці, ввечері та вночі. Якщо користуєтесь кондиціонером, не встановлюйте одразу занадто низьку температуру — знижуйте її поступово.
  • Охолоджуйте тіло. Можна прикладати прохолодні компреси до зап’ясть, шиї чи чола. Освіжаючий душ — також гарна ідея.
  • Обмежте рухову активність. Якщо маєте справи, які вимагають фізичних зусиль, — краще плануйте їх на ранкові або вечірні години.

Як пережити спеку на роботі: поради для працівників, які працюють надворі

За температури понад +28 °C сумарна тривалість роботи не повинна перевищувати 4–5 годин за зміну. Роботу слід чергувати з відпочинком: працюйте по 15–20 хвилин, після чого робіть щонайменше 10-хвилинні перерви у прохолодному приміщенні.

На перерві обов’язково відпочивайте у приміщеннях, де не холодніше за +25 °C, різниця між температурою надворі — не більше ніж 7°C. Тобто, якщо на вулиці температура повітря +32 °C, то в приміщенні відпочинку температура має бути не нижче ніж +25°C, оскільки різкий перепад температур підвищує ризик серцевих нападів.

Температура понад +37 °C вважається екстремально, і виконувати роботи на відкритому повітрі за такої температури не рекомендується — варто переносити час роботи на ранкові або вечірні години.

Дотримуйтеся правильного питного режиму: пийте часто і невеликими порціями. Віддавайте перевагу мінеральній лужній воді, сокам, вітамінізованим напоям. Під час фізичної роботи за температури понад +28 °C вживайте не менше 0,5 л води на годину.

Щоб поліпшити мікроклімат в офісі:

  • використовуйте жалюзі або світловідбивні плівки на вікна;
  • вмикайте кондиціонери, але уникайте значної різниці з температурою повітря поза кондиціонованим приміщенням;
  • максимально використовуйте природну вентиляцію;
  • передбачте регулярні перерви для відпочинку.

Не залишайте дітей і тварин у машині!

Температура всередині авто в спеку може піднятися до небезпечних температур уже за дуже короткий час, навіть із трохи прочиненими вікнами чи увімкненим кондиціонером. Це смертельно небезпечно. Тому навіть на хвилину не залишайте дитину або тварину в автомобілі!

Якщо бачите залишену в авто дитину чи тварину під час спеки — негайно викликайте поліцію або рятувальників.

Будьте уважні до інших

Поговоріть з літніми родичами чи сусідами — переконайтеся, що вони дотримуються простих правил безпеки. Інколи звичайна увага може врятувати життя.

Якщо бачите людину, якій зле, — допоможіть знайти тінь чи прохолодне місце, запропонуйте воду та викличте медичну допомогу за потреби.

Спека — це випробування для організму, але з правильним підходом її можна пережити безпечно. Бережіть себе й нагадуйте іншим про ці прості правила.

Центральна влада

Силові структури

Місцева влада

Корисна інформація

Історія краю. Мазепа

Контакти

https://opusiptv.com/ - SEO -

istanbul avukat