Шановні відвідувачі сайту! Featured

Шановні відвідувачі сайту!
Радий  вітати вас на офіційному веб-сайті  
Коломацької селищної ради.

Коломацький край, об’єднавшись в єдину громаду, нині зберіг свою територіальну цілісність, є багатим на чорноземи, блакитні водні плеса та ошатні ліси й хлібні ниви,  які є візитівкою нашої громади.  

Ми виховуємо  молоде покоління на славній історичній події, якою  є знамените в історії України обрання Івана Мазепи Гетьманом української держави на нашій рідній коломацькій землі. Саме він виплекав ідею самостійної незалежної української держави, підняв цю ідею на височінь загальнонаціональної історичної мети. Крокуючи стежинами історії, ми пишаємося багатовіковою козацькою традицією, прикладами мужності й самовідданості наших земляків, відомих в Україні та за її межами.

Одним із основних принципів роботи селищної ради виокремлюємо інформаційну відкритість.  І метою нашого офіційного сайту є представлення Коломаччину, об’єднаної територіальної громади широкому загалу користувачів у нашому регіоні  та  в межах усієї України.

Гостям  сайту пропонується ознайомитись з  нашим прекрасним  Коломацьким краєм, його історією, сучасністю, життям мешканців.

Для  жителів об’єднаної громади  матеріали, що розміщується на сайті, інформують про повсякденне життя населених пунктів, які ввійшли до складу громади. Сайт повідомляє також  про  порядок роботи селищної ради, старостинських округів, про  результати їхньої діяльності (прийняті рішення, розпорядження, ухвали тощо).

Висвітлюється  і діяльність депутатського  корпусу, постійних комісій, виконавчого  комітету селищної ради, комісій при виконкомі, забезпечуючи прозорість їх роботи, збільшуючи довіру громади до них.

Вважаю, ознайомлення з матеріалами сайту дозволить бути поінформованими в суспільно-політичному, соціально-економічному, культурно – спортивному житті  та інших сферах життєдіяльності громади, брати участь в обговоренні важливих програм та проектів, у певній мірі оцінити роботу  Коломацької селищної ради,

Сподіваюсь на плідну співпрацю задля подальшого розвитку Коломацького краю. Впевнений, ініціативність і відповідальність, взаємна повага кожного з нас дадуть вагомі результати в майбутньому, а всі життєво важливі питання зможемо вирішити спільними зусиллями.

Бажаю всім жителям і гостям  Коломаччини, відвідувачам сайту великої любові й жаги до життя, беззастережних перемог, не зважаючи ні на жодні перешкоди, здобутків на життєвій ниві!

Розбудовуймо свою рідну Коломацьку об’єднану територіальну  громаду разом!

 

З повагою,         

голова селищної ради                       Володимир Гуртовий

Увага! Саранові – небезпечний шкідник сільськогосподарських культур та інших рослин

У зв’язку з виявленням минулого року масового розмноження небезпечного шкідника – сарани перелітної (Locusta migratoria) – на території Слобожанської міської ради Чугуївського району та запровадженням особливого режиму захисту рослин, Управління фітосанітарної безпеки та контролю в рослинництві Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області звертає увагу підприємств, установ, організацій та громадян на необхідність посиленого моніторингу. Згідно зі статтею 5 Закону України «Про захист рослин», під час проведення обстежень сільськогосподарських та інших угідь необхідно звертати максимальну увагу на розвиток і поширення особливо небезпечних шкідливих організмів, зокрема сарани перелітної.

Сарана – типовий поліфаг, харчується всіма рослинами, проте надає перевагу злаковим культурам – кукурудзі, просу, сорго, пшениці, а також очерету, пирію тощо. На території Україні з родини саранових поширені до 20 видів, зі стадних видів – прус італійський і сарана перелітна (азіатська) та її підвиди. Розвиток саранових має циклічність, яка залежить насамперед від погодних умов та сонячної активності. Усі саранові, що поширені в Україні, мають одну генерацію на рік. У наших кліматичних умовах зима і є основним стримуючим фактором поширення шкідника. Одна доросла особина сарани може відкласти яйця лише раз – у вересні. Низькі зимові температури та відповідний комплекс агротехнічних заходів сприяють зменшенню чисельності шкідника.

У спекотні дні тіло саранових випаровує велику кількість води, для поповнення якої вони поїдають рослини (тобто не через голод, а спонукані спрагою). Шкідливість личинок зростає, коли вони переходять у старші віки, особливо за спекотної погоди (20-28°С). Високі температури повітря часто спричиняють масовий рух личинок, зазвичай в одному напрямку, на пошуки соковитої рослинності, зокрема в посіви сільськогосподарських культур. На культурних рослинах вони об’їдають усі наземні частини, насамперед листя, на зернових – відгризають колоски, поїдають також і соковиті плоди. Дорослі саранові групами перелітають на відстані до кількох десятків кілометрів. Але під час сильних вітрів зграї стадних саранових може заносити ще далі.

Згрупувавшись, сарана мандрує пішки та з’їдає всі рослини на своєму шляху. Спочатку за добу комахи проходять до 150 м, згодом – більше 1 км, а через три тижні здатні долати вже по декілька десятків кілометрів. Перетворившись на імаго з розвинутими крилами, сарана піднімається в повітря і перелітає на значні відстані.

Сарана перелітна має дуже широку область поширення. Вона живе і в пустелях, і в місцях, де досить волого та холодно. Тобто вона має змогу пристосовуватися до дуже різних умов.

При виявленні скупчення саранових слід терміново здійснити заходи щодо обмеження розповсюдження даного шкідника. Для прийняття рішень щодо захисту посівів вирішальне значення мають своєчасно й ретельно проведені обстеження сільськогосподарських угідь. Обстеження краще проводити після сходу сонця й до 9 години або з 18 години й до заходу сонця, коли саранові в стані відносного спокою перебувають на рослинах.

Стратегія і тактика обмеження розповсюдження шкідливості саранових повинна будуватись на основі ефективних агротехнічних, організаційно-господарських і винищувальних заходів. Захисні обробки посівів проти саранових розпочинають за масової появи личинок першого віку. Обприскування виконують за чисельності італійського пруса 2–5 екз. на кв. м, нестадних саранових – 10-15 екз. на кв. м. При проведенні захисних обробок необхідно використовувати інсектициди згідно з «Переліком пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні» з дотриманням регламентів їх застосування  та техніки безпеки із забезпеченням збереження корисної ентомофауни та медоносних бджіл.

Додатково інформуємо, що відповідно до ст. 18 Закону України «Про захист рослин» підприємства, установи, організації усіх форм власності та громадяни зобов’язані у сфері захисту рослин проводити систематичні обстеження угідь, посівів, насаджень, продукції рослинного походження, сховищ тощо і в разі виявлення поширення шкідливих організмів інформувати про це центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері захисту рослин, тобто Головне управління Держпродспоживслужби в Харківській області.

З метою оперативного здійснення заходів стосовно обмеження масового розвитку та поширення особливо небезпечних шкідливих організмів, у тому числі й з родини саранових, у разі їх виявлення просимо невідкладно інформувати Управління фітосанітарної безпеки та контролю в рослинництві Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області.

Сектор з питань цивільного захисту, оборонної, мобілізаційної роботи та взаємодії з правоохоронними органами

18 червня працівниками сектору з питань цивільного захисту, оборонної, мобілізаційної роботи та взаємодії з правоохоронними органами Коломацької селищної ради разом з інспекторським складом Богодухівського РУ ГУ ДСНС України у Харківській області та працівниками ДПК СКП «Лісове господарство» Коломацької селищної ради провели інформаційно-роз’яснювальну роботу серед населення Коломацької селищної ради.

Фахівці Коломацької селищної ради нагадали мешканцям громади правила пожежної безпеки у побуті, безпечної поведінки на водних об’єктах та застерегли від спалювання сухостою й сміття на власному подвір’ї та на відкритій місцевості. Громадянам пояснили, до чого може призвести нищівна та безвідповідальна практика спалювання залишків сухої рослинності під час впорядкування земельних ділянок, а також розповіли про систему адміністративних та кримінальних покарань за провокування пожеж в екосистемі.

Крім того, фахівці Коломацької селищної ради наголосили на необхідності реагувати на сигнали повітряної тривоги, а особливо подбати про безпеку дітей та літніх людей. Надзвичайники звернули увагу співрозмовників на те, що у результаті військових дій на території України з’явилось дуже багато вибухонебезпечних предметів, а відтак, кожному потрібно бути вкрай уважним і обережним. Громадянам пояснили, як діяти при виявленні боєприпасів та їх не менш небезпечних уламків.

У ході роз’яснювальної роботи було розповсюджено листівки із застереженнями.

495647213_1164074909090820_5852973416303455496_n 508675105_1164112822420362_5924801256831483322_n

Ящур: як вберегти господарство

Головне управління Держпродспоживслужби в Харківській області нагадує всім власникам господарств та тваринникам громади про необхідність посиленої профілактики ящуру — особливо небезпечного і швидко заразного захворювання, яке становить серйозну загрозу для сільськогосподарських тварин.

Ящур — це гостра вірусна хвороба, яка уражає велику та дрібну рогату худобу, свиней, диких парнокопитних, а в рідкісних випадках — і людину.

Основними ознаками хвороби є:

  • підвищення температури;
  • виразки в ротовій порожнині;
  • надмірна слинотеча;
  • пухирі на ратичках, вимені та носовому дзеркалі;
  • поганий апетит і млявість.

Вірус ящуру надзвичайно заразний і швидко поширюється. Джерелом небезпеки можуть стати хворі тварини, корми, вода, ґрунт, інвентар, одяг, взуття, а інколи навіть повітря поблизу зараженого обійстя. Особливо ризиковано — перевезення худоби, спільні випаси та відвідування ринків, де можливий випадковий контакт з інфікованими тваринами.

Щоб уникнути занесення та поширення ящуру, необхідно дотримуватись основних ветеринарно-санітарних правил та профілактичних заходів, а саме:

  • тримати тварин у чистих, продезінфікованих приміщеннях;
  • не допускати сторонніх осіб на територію господарства без потреби;
  • ретельно мити руки, змінювати одяг та взуття після роботи з тваринами;
  • купувати тварин лише з офіційними документами та проходити карантинування новоприбулих;
  • регулярно дезінфікувати інвентар, транспорт і територію господарства;
  • не випасати худобу на потенційно небезпечних територіях.

Пам’ятаймо: здоров’я тварин — це запорука стабільного розвитку господарств, продовольчої безпеки та добробуту всієї громади. Лише спільними зусиллями, відповідальністю кожного господаря і вчасним реагуванням на загрози ми можемо захистити поголів’я від небезпечних хвороб.

Центральна влада

Силові структури

Місцева влада

Корисна інформація

Історія краю. Мазепа

Контакти

https://opusiptv.com/ - SEO -

istanbul avukat