Шановні відвідувачі сайту! Featured

Шановні відвідувачі сайту!
Радий  вітати вас на офіційному веб-сайті  
Коломацької селищної ради.

Коломацький край, об’єднавшись в єдину громаду, нині зберіг свою територіальну цілісність, є багатим на чорноземи, блакитні водні плеса та ошатні ліси й хлібні ниви,  які є візитівкою нашої громади.  

Ми виховуємо  молоде покоління на славній історичній події, якою  є знамените в історії України обрання Івана Мазепи Гетьманом української держави на нашій рідній коломацькій землі. Саме він виплекав ідею самостійної незалежної української держави, підняв цю ідею на височінь загальнонаціональної історичної мети. Крокуючи стежинами історії, ми пишаємося багатовіковою козацькою традицією, прикладами мужності й самовідданості наших земляків, відомих в Україні та за її межами.

Одним із основних принципів роботи селищної ради виокремлюємо інформаційну відкритість.  І метою нашого офіційного сайту є представлення Коломаччину, об’єднаної територіальної громади широкому загалу користувачів у нашому регіоні  та  в межах усієї України.

Гостям  сайту пропонується ознайомитись з  нашим прекрасним  Коломацьким краєм, його історією, сучасністю, життям мешканців.

Для  жителів об’єднаної громади  матеріали, що розміщується на сайті, інформують про повсякденне життя населених пунктів, які ввійшли до складу громади. Сайт повідомляє також  про  порядок роботи селищної ради, старостинських округів, про  результати їхньої діяльності (прийняті рішення, розпорядження, ухвали тощо).

Висвітлюється  і діяльність депутатського  корпусу, постійних комісій, виконавчого  комітету селищної ради, комісій при виконкомі, забезпечуючи прозорість їх роботи, збільшуючи довіру громади до них.

Вважаю, ознайомлення з матеріалами сайту дозволить бути поінформованими в суспільно-політичному, соціально-економічному, культурно – спортивному житті  та інших сферах життєдіяльності громади, брати участь в обговоренні важливих програм та проектів, у певній мірі оцінити роботу  Коломацької селищної ради,

Сподіваюсь на плідну співпрацю задля подальшого розвитку Коломацького краю. Впевнений, ініціативність і відповідальність, взаємна повага кожного з нас дадуть вагомі результати в майбутньому, а всі життєво важливі питання зможемо вирішити спільними зусиллями.

Бажаю всім жителям і гостям  Коломаччини, відвідувачам сайту великої любові й жаги до життя, беззастережних перемог, не зважаючи ні на жодні перешкоди, здобутків на життєвій ниві!

Розбудовуймо свою рідну Коломацьку об’єднану територіальну  громаду разом!

 

З повагою,         

голова селищної ради                       Володимир Гуртовий

Пестициди – чи здатні вони нашкодити?

Одним з найнебезпечніших забруднювачів ґрунту є засоби захисту рослин, які  щороку восени і навесні садівники та городники застосовують для боротьби зі шкідниками та хворобами рослин. Люди повинні усвідомлювати, що пестициди – це токсичні речовини хімічного чи біологічного походження. Крім дії на живі організми (шкідливі мікроорганізми, рослини, тварини), вони завдяки високій біологічній активності та здатності зберігатися в навколишньому природному середовищі, потрапляють у харчові продукти, джерела водопостачання і можуть завдати шкоди здоров’ю людини.

Неправильне застосування або контакт із високими дозами пестицидів може спричинити гострі отруєння (нудота, головний біль, судоми), а в тяжких випадках — навіть смерть. Довготривалий вплив деяких пестицидів може призвести до хронічних захворювань (ендокринних порушень, безпліддя, неврологічних проблем) та підвищувати ризик розвитку онкологічних хвороб. Дитячий організм особливо чутливий до впливу пестицидів, навіть у малих дозах.

Наслідком застосування пестицидів може бути знищення корисних комах, зокрема бджіл, які важливі для запилення сільськогосподарських культур. Окрім того, з часом шкідники можуть пристосовуватись до пестицидів, що змушує використовувати ще потужніші хімікати.

Чи завжди пестициди шкідливі?

Ні. При правильному застосуванні, дотриманні нормативів та використанні сучасних, менш токсичних засобів, ризики зменшуються. До того ж, пестициди сприяють підвищенню врожайності та боротьбі з хворобами рослин.

Застосовуючи пестициди, слід пам’ятати: головне – збереження здоров’я, охорона навколишнього природного середовища, а не тільки високий врожай та економічний ефект.

Щоб попередити отруєння пестицидами і не забруднювати ними сільськогосподарську продукцію, необхідно дотримуватися таких рекомендацій:

  • купувати препарати необхідно у спеціалізованих магазинах, а не на стихійних ринках;
  • препарати, що реалізуються, повинні бути внесені до Державного реєстру пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні, який доступний за посиланням: https://my.eco.gov.ua/pesticides (потрібна авторизація за допомогою BankID та інших засобів ідентифікації);
  • до кожної одиниці упаковки повинні надаватися дані про склад препарату, назву виробника, термін придатності, інструкція щодо застосування;
  • застосовувати пестициди необхідно відповідно до інструкції щодо використання, у ранковий та вечірній час, у безвітряну погоду;
  • під час роботи необхідно захищати органи дихання марлевою пов’язкою або респіратором;
  • після завершення роботи треба зняти забруднений одяг, вимити руки, прополоскати рот водою.

При дотриманні даних рекомендацій Ви матимете чудовий урожай та збережете здоров’я.

 

Профілактика хвороби Лайма: як уникнути небезпечних наслідків укусу кліща

Головне управління Держпродспоживслужби в Харківській області попереджає, що з приходом потепління, особливо в період з травня по листопад, активізуються кліщі. Таким чином відпочинок на природі й дачних ділянках несе загрозу бути покусаним кліщем та інфікуватися збудниками багатьох хвороб, з яких у Харківській області найбільш поширений іксодовий кліщовий бореліоз.

Хвороба Лайма або бореліоз – це інфекційне захворювання, спричинене бактеріями роду Borrelia, що передаються людині з укусом зараженого кліща. В Україні приблизно кожен третій кліщ є переносником бореліозу. Захворювання характеризується переважним ураженням шкіри, нервової системи, опорно-рухового апарату і серця, нерідко приймає хронічний, рецидивний перебіг. Згідно з даними Центру громадського здоров’я МОЗ України, першим проявом хвороби Лайма є почервоніння на місці присмоктування кліща, схоже на мішень (червоні кола), головний біль, ломота в усьому тілі та млявість.

Яка профілактика хвороби Лайма:

  • перебуваючи в лісах, парках або трав’янистих місцях, вдягайте довгі штани, заправлені в шкарпетки, світлу сорочку з довгими рукавами, капюшон, якщо капюшона немає, надіньте головний убір. Намагайтеся триматися стежок і уникайте прогулянок через високу траву. Для своєчасного виявлення кліщів необхідно кожні дві години в лісі та після виходу з нього проводити само та взаємообстеження себе, своїх дітей та домашніх тварин на наявність кліщів;
  • використовуйте аерозолі для відлякування кліщів. Майте на увазі, що хімічні репеленти можуть бути токсичними, тому уважно дотримуйтесь інструкцій;
  • проводити на присадибних та дачних ділянках систематичний покіс трави, не захаращувати ділянки чагарником, порубаними гілками, сміттям;

У разі наявності домашніх тварин, порадьтесь з фахівцями ветеринарної медицини, як, окрім візуального огляду, убезпечити свого домашнього улюбленця від хвороб, які передаються кліщами.

Якщо кліщ усе ж присмоктався, найкраще звернутися до медичного закладу для його видалення. Адже інфікування може статися через неправильне видалення паразита, коли його ненароком причавити.

Після видалення кліща рекомендовано звернутися до інфекціоніста. Але якщо такої можливості немає, протягом трьох тижнів спостерігайте за місцем укусу. У разі появи кільцеподібної еритеми – почервоніння шкіри навколо місця укусу у вигляді мішені – слід звернутися до лікаря. Це типовий прояв бореліозу. Якщо подібне почервоніння з’являється в іншому місці, це також привід звернутися по медичну допомогу – вас міг вкусити інший кліщ, якого ви не помітили.

«Сказ тварин: небезпека, про яку варто пам’ятати»

У зв’язку зі складною епізоотичною ситуацією щодо сказу в Харківській області, Головне управління Держпродспоживслужби в Харківській області нагадує про небезпеку цієї хвороби та необхідність неухильного дотримання профілактичних заходів.

Сказ — це одне з найнебезпечніших вірусних захворювань, яке становить смертельну загрозу як для тварин, так і для людей. Після появи клінічних ознак хвороба у 100% випадків закінчується летально.

Вірус сказу уражає головний мозок та нервову систему. Він передається зі слиною хворої тварини — найчастіше через укус, подряпини або ослинення ушкодженої шкіри й слизових оболонок.

Джерелами інфекції можуть бути як дикі тварини (лисиці, вовки, єнотовидні собаки, кажани), так і домашні (собаки, коти) чи сільськогосподарські (велика та дрібна рогата худоба, коні). Особливу небезпеку становлять безпритульні тварини, які нерідко є носіями вірусу.

Ознаки сказу у тварин: хвороба має декілька стадій, протягом яких у тварин можуть проявлятися різні симптоми:

  • зміна поведінки (надмірна ласкавість або агресія);
  • сильне слиновиділення;
  • відмова від води та їжі;
  • паралічі;
  • напади безпричинної агресії;
  • безцільні мандри.

На жаль, після появи перших симптомів врятувати тварину неможливо.

Зараження людини можливе через укус або ослинення хворою      твариною. Першими ознаки хвороби у людини є: слабкість, головний біль, тривожність, безсоння, підвищення температури тіла. Згодом виникають більш тяжкі симптоми: страх води (гідрофобія), порушення свідомості, судоми. Без своєчасної медичної допомоги хвороба завершується летально.

Єдиним ефективним способом профілактики сказу є вакцинація тварин. Домашні собаки та коти повинні щорічно отримувати щеплення від цієї небезпечної хвороби.

На території Богодухівського району профілактичні щеплення собак та котів у населених пунктах громади проводять фахівці Богодухівської районної державної лікарні ветеринарної медицини, які не лише здійснюють прийом у ветеринарних установах, а й проводять подвірні обходи, під час яких вакцинують домашніх тварин безпосередньо за місцем проживання їхніх власників.

Окрім цього, громадяни можуть звернутися до найближчої ветеринарної клініки для проведення щеплення проти сказу.

Пам’ятайте: своєчасна вакцинація та дотримання елементарних заходів безпеки дозволяють запобігти смертельно небезпечній хворобі та зберегти здоров’я як людей, так і тварин.

Найпоширеніші серцево-судинні захворювання: як розпізнати та запобігти

Серцево-судинні захворювання (ССЗ) є провідною причиною смертності в усьому світі. У Європейському регіоні Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) від них помирає 10 тисяч людей щодня – це 42,5% усіх смертей за рік.

ССЗ – група хвороб серця і кровоносних судин, до якої входять ішемічна хвороба серця (стенокардія, інфаркт міокарда), артеріальна гіпертензія, ураження судин головного мозку (інсульт), ревматична хвороба серця та інші патології. Понад чотири з п’яти смертей від ССЗ трапляються внаслідок інфаркту та інсульту.

Розуміння причин, симптомів і профілактики цих хвороб допоможе знизити ризик їхнього розвитку.

Ішемічна хвороба серця (ІХС). Виникає, коли коронарні артерії, які постачають кров до серцевого м’яза, звужуються або блокуються через накопичення холестерину та інших ліпідів, відомих як атеросклеротичні бляшки. Це зменшує постачання крові до серця, що може призвести до болю в грудях (стенокардія), задишки або серцевого нападу. Гострим проявом IXC є інфаркт міокарда.

Причини: утворення атеросклеротичних бляшок унаслідок відкладання холестерину та інших речовин на стінках артерій (атеросклероз).

Фактори ризику: куріння, надмірна маса тіла, діабет, сидячий спосіб життя. Генетична схильність теж відіграє роль.

Симптоми: утруднене дихання, відчуття нестачі повітря, слабкість, холодний піт, біль у грудях, який може віддавати у плече, руку, шию тощо, легке запаморочення. Зазвичай симптоми розвиваються поступово й непомітно. Іноді вони виникають лише під час сильних навантажень.

Артеріальна гіпертензія або гіпертонія. Виникає, коли сила, з якою кров тисне на стінки артерій, тривалий час перевищує норму, що призводить до пошкодження судин та збільшення навантаження на серце.

Причини: неправильне харчування, надмірна маса тіла, вживання тютюну та алкоголю, стрес.

Симптоми: підвищений рівень артеріального тиску (вище 140/90 мм рт.ст.), головний біль, запаморочення, біль у грудях, задишка, періодичний шум у вухах.

Як вимірювати артеріальний тиск удома.

Аритмія. Це порушення ритму серцебиття, за якого серце б’ється занадто швидко, занадто повільно або нерівномірно. Аритмії можуть бути вродженими або надбаними. Іноді вони можуть бути фізіологічними, наприклад, у спортсменів, які мають підвищене фізичне навантаження. В інших випадках аритмії можуть бути небезпечними для життя та підвищувати ризик інсульту або серцевої недостатності. Найпоширеніші типи включають фібриляцію передсердь, брадикардію (повільне серцебиття), тахікардію (швидке серцебиття) та шлуночкову фібриляцію (важкий порушений ритм).

Причини: високий артеріальний тиск, ІХС, серцева недостатність, надмірне споживання кофеїну чи алкоголю, надмірна маса тіла.

Симптоми: залежно від типу аритмії можуть включати порушення ритму серцебиття (занадто повільне, зашвидке тощо), запаморочення, біль у грудях, задишку та непритомність.

Серцева недостатність. Патологічний стан, який виникає внаслідок різних ССЗ. Під час цього стану серце не може перекачувати кров достатньо добре, щоб забезпечити організм нормальним кровопостачанням і, відповідно, необхідною кількістю кисню та поживних речовин.

Симптоми: задишка; порушення серцевого ритму; сухий кашель, зниження працездатності, проблеми зі сном.

Інсульт. Хоча інсульт вражає мозок, а не серце, він відноситься до  серцево-судинних захворювань, оскільки виникає через проблеми з кровопостачанням, зазвичай через блокування або розрив кровоносної судини головного мозку. Інсульти класифікуються на два типи: ішемічний (спричинений згустком крові, що блокує постачання крові до мозку) і геморагічний (спричинений розривом судини та витоком крові в тканину мозку).

Причини: підвищений рівень артеріального тиску, фібриляція передсердь.

Фактори ризику: куріння, діабет, підвищений рівень холестерину.

Симптоми: раптове оніміння або слабкість обличчя, рук або ніг, особливо на одній стороні тіла, сплутаність свідомості, проблеми з мовленням, труднощі з зором в одному чи обох очах, труднощі з ходьбою, запаморочення або втрата рівноваги.

Відео: як розпізнати перші ознаки інсульту та допомогти.

Пам’ятайте, при підозрі на інсульт важлива кожна хвилина — негайно викликайте бригаду екстреної медичної допомоги.

Що робити, якщо ви помітили в себе симптоми серцево-судинного захворювання?

Якщо ви відчуваєте будь-який із вищезазначених симптомів, особливо біль у грудях або задишку, негайно зверніться до лікаря або викликайте швидку допомогу за номером 112 або 103. Вчасна діагностика може врятувати життя, оскільки багато серцево-судинних захворювань прогресують поступово, але мають серйозні наслідки при запущених стадіях.

Підсумовуючи, щоб запобігти серцево-судинним захворюванням потрібно:

  • Не курити;
  • Не вживати алкоголю;
  • Активно рухатися – хоча б 30–60 хвилин на день (або 150 хв на тиждень);
  • Слідкувати за власною масою тіла;
  • Дотримуватися засад здорового харчування;
  • Мати повноцінний сон;
  • Проходити регулярні медичні огляди: вимірювати артеріальний тиск, рівень холестерину в крові та ін.
  • Намагатися запобігати інфекційним хворобам.

Центральна влада

Силові структури

Місцева влада

Корисна інформація

Історія краю. Мазепа

Контакти

https://opusiptv.com/ - SEO -

istanbul avukat

-

loodgieter rotterdam