Шановні відвідувачі сайту! Featured

Шановні відвідувачі сайту!
Радий  вітати вас на офіційному веб-сайті  
Коломацької селищної ради.

Коломацький край, об’єднавшись в єдину громаду, нині зберіг свою територіальну цілісність, є багатим на чорноземи, блакитні водні плеса та ошатні ліси й хлібні ниви,  які є візитівкою нашої громади.  

Ми виховуємо  молоде покоління на славній історичній події, якою  є знамените в історії України обрання Івана Мазепи Гетьманом української держави на нашій рідній коломацькій землі. Саме він виплекав ідею самостійної незалежної української держави, підняв цю ідею на височінь загальнонаціональної історичної мети. Крокуючи стежинами історії, ми пишаємося багатовіковою козацькою традицією, прикладами мужності й самовідданості наших земляків, відомих в Україні та за її межами.

Одним із основних принципів роботи селищної ради виокремлюємо інформаційну відкритість.  І метою нашого офіційного сайту є представлення Коломаччину, об’єднаної територіальної громади широкому загалу користувачів у нашому регіоні  та  в межах усієї України.

Гостям  сайту пропонується ознайомитись з  нашим прекрасним  Коломацьким краєм, його історією, сучасністю, життям мешканців.

Для  жителів об’єднаної громади  матеріали, що розміщується на сайті, інформують про повсякденне життя населених пунктів, які ввійшли до складу громади. Сайт повідомляє також  про  порядок роботи селищної ради, старостинських округів, про  результати їхньої діяльності (прийняті рішення, розпорядження, ухвали тощо).

Висвітлюється  і діяльність депутатського  корпусу, постійних комісій, виконавчого  комітету селищної ради, комісій при виконкомі, забезпечуючи прозорість їх роботи, збільшуючи довіру громади до них.

Вважаю, ознайомлення з матеріалами сайту дозволить бути поінформованими в суспільно-політичному, соціально-економічному, культурно – спортивному житті  та інших сферах життєдіяльності громади, брати участь в обговоренні важливих програм та проектів, у певній мірі оцінити роботу  Коломацької селищної ради,

Сподіваюсь на плідну співпрацю задля подальшого розвитку Коломацького краю. Впевнений, ініціативність і відповідальність, взаємна повага кожного з нас дадуть вагомі результати в майбутньому, а всі життєво важливі питання зможемо вирішити спільними зусиллями.

Бажаю всім жителям і гостям  Коломаччини, відвідувачам сайту великої любові й жаги до життя, беззастережних перемог, не зважаючи ні на жодні перешкоди, здобутків на життєвій ниві!

Розбудовуймо свою рідну Коломацьку об’єднану територіальну  громаду разом!

 

З повагою,         

голова селищної ради                       Володимир Гуртовий

Сказ: що варто знати і як уберегтися

З метою профілактики сказу в домашніх тварин фахівцями Коломацької дільниці ветеринарної медицини Богодухівської районної  державної лікарні ветеринарної медицини проводяться профілактичні щеплення собак та котів проти сказу в населених пунктах громади.

Просимо власників тварин  забезпечити належні умови за місцем утримання тварин для проведення щеплення проти сказу.

Сказ – це смертельне інфекційне захворювання, з переважним ураженням центральної нервової системи, що супроводжується судомами, спазмами глоткової і дихальної мускулатури, яке передається від хворих тварин до людини через укуси або подряпини.

Серед людей захворювання на сказ поширюють зазвичай домашні тварини. Особливу небезпеку становлять бродячі собаки і кішки. Домашні тварини можуть заражатися одна від одної і від диких тварин.

У зв’язку з підвищенням ризику зараження сказом, в міських та селищних громадах проводяться активні кампанії з вакцинації проти сказу. Це стосується як домашніх тварин, так і безпритульних.

Заходи профілактики та захисту від сказу:

  • Суворо дотримуватися правил утримання собак, котів та інших тварин, щорічно робити їм щеплення проти сказу;
  • Уникати контактів з дикими та безпритульними тваринами; роз’яснювати це дітям, щоб уникнути зараження не тільки сказом, але й іншими небезпечними захворюваннями;
  • Проявляти насторогу у разі незвичної поведінки тварини або без причини агресивної поведінки будь-якої домашньої тварини і повідомляти про це фахівців ветеринарної медицини, або Держпродспоживслужбу;
  • При виявленні трупів тварин не чіпати їх, а в обов’язковому порядку повідомити фахівців ветеринарної медицини, або Держпродспоживслужбу;
  • Не слід вбивати домашню тварину, що покусала або подряпала людину, за нею має бути встановлено 10-денне спостереження фахівцями ветеринарної медицини;
  • У разі укусу будь-якою твариною – НЕГАЙНО звернутися до лікаря!

Щеплення від сказу – залишається поки що єдиним засобом, щодо запобігання цьому захворюванню.

Зверніться до найближчої ветеринарної клініки або до Коломацької дільниці ветеринарної медицини Богодухівської районної державної лікарні ветеринарної медицини (адреса: вул. Чумацька, 19, с-ще. Коломак, Богодухівський район, Харківська область, графік роботи: із 08.00 до 17.00, обідня перерва із 12.00 до 13.00 щодня, крім п’ятниці – із 08.00 до 16.00, контакти дільниці ветеринарної медицини  099-770-30-46). Фахівці нададуть вам детальну інформацію про процедуру вакцинації та допоможуть скласти індивідуальний графік щеплень для вашого улюбленця.

Також з метою профілактики цього небезпечного захворювання фахівцями ветеринарної медицини здійснюються профілактичні подвірні щеплення протягом року всіх сприйнятливих до сказу тварин.

Вакцинація проти сказу – це не лише відповідальність власника тварини, а й гарантія безпеки для всього суспільства. Бережіть себе та своїх близьких!

Зміни до порядку та умов надання психологічної допомоги ветеранам війни, членам їх сімей та деяким іншим категоріям осіб

З метою удосконалення механізмів підтримки фізичного та ментального здоров’я ветеранів і їхніх родин, постановою Кабінету Міністрів України “Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 29 листопада 2022 р. № 1338 і від 18 березня 2024 р. № 307” від 24 грудня 2024 року № 1480 внесено зміни до порядку надання психологічної допомоги ветеранам війни, членам їх сімей та деяким іншим категоріям осіб.

Нововведення створюють можливість для максимальної реалізації потенціалу фахівців, які надають психологічну допомогу, стимулюють їх до професійного розвитку та підвищення кваліфікації. Це забезпечить підвищення якості допомоги ветеранам й ветеранкам, членам їхніх сімей, родин загиблих Захисників і Захисниць та виводить стандарти роботи психологів в Україні на новий рівень

В рамках змін збільшується сума відшкодування роботи психологів шляхом додання до основної ставки додаткових коефіцієнтів та доплати за досвід роботи, спеціалізації та сертифікації, наукові ступені та звання, забезпечуючи прозорий підхід до формування тарифів.

Таким чином, розмір відшкодування за надання психологічної допомоги збільшиться у три і більше разів, в залежності від додаткових критеріїв, визначених постановою, та дозволить суттєво підвищити оплату праці психологів, які допомагають ветеранам та їхнім родинам.

Головним розпорядником бюджетних коштів на вказані цілі є Міністерство з питань ветеранів України. Щоб стати надавачем послуг та отримувати відшкодування від Мінветеранів, потрібно подати заяву до Реєстру суб’єктів надання послуг із надання психологічної допомоги для ветеранів та членів їх сімей.

 Бюджетні кошти спрямовуються на відшкодування вартості послуг з психологічної допомоги згідно з укладеними із суб’єктами надання послуг, що відповідають вимогам відповідного Порядку, затвердженого Урядом, договорами про відшкодування вартості наданих послуг із психологічної допомоги з урахуванням рівнів надання психологічної допомоги, крім тих, які мають ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики та уклали договір про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій із НСЗУ.

Під час укладання договорів про відшкодування вартості послуг із суб’єктами надання послуг третього рівня Мінветеранів враховується кількість утворених ними мультидисциплінарних команд.

Постановою Кабінету Міністрів України від 24 грудня 2024 р. № 1480 Порядок доповнено нормами про здійснення контролю та обліку надання послуг із психологічної допомоги, оцінювання її якості, що відбуваються із залученням структурних підрозділів з питань ветеранської політики.

Керівники суб’єктів надання послуг несуть персональну відповідальність за недостовірність поданої інформації про перелік, обсяг та якість наданих послуг, які підлягають оплаті за звітний період.

Не допустіть африканську чуму свиней до свого господарства!

Епізоотична ситуація щодо африканської чуми свиней (АЧС) на території України останнім часом погіршилася. Протягом 2024 року виявлено 81 випадок захворювання свиней на АЧС, з них серед диких свиней – 13, серед домашніх тварин – 67 та 1 інфікований об’єкт. Це на 33 випадки більше ніж у 2023 році. Та й тенденція виявлення збудника переважає серед свійських тварин в особистих господарствах. Вже з початку 2025 року виявлено 15 випадків, з них серед диких свиней – 8, серед домашніх тварин  – 7.

Головне управління Держпродспоживслужби в Харківській області рекомендує власникам, які утримують поголів’я свиней посилити заходи профілактики недопущення АЧС у своїх господарствах.

Африканська чума свиней (АЧС) – це контагіозна вірусна геморагічна хвороба, яка перебігає гостро, підгостро, хронічно безсимптомно та характеризується лихоманкою, геморагічним діатезом, ціанозом шкіри, некродистрофічними змінами паренхіматозних органів і високою летальністю, що в кінцевому результаті призводить до значних економічних збитків.

На сьогоднішній день дане захворювання не лікується. До того ж, враховуючи складну формулу збудника хвороби, виготовлення ефективної вакцини проти нього наразі неможливе. АЧС достатньо легко передається від хворої до здорової тварини, чому сприяє надзвичайна стійкість вірусу в навколишньому середовищі.

 

Що необхідно знати про африканську чуму свиней (АЧС):

  1. Збудник хвороби тривалий час може зберігати свою життєздатність поза організмом.
  2. АЧС не становить небезпеки для людини;
  3. Людина опосередковано (забруднившись матеріалом від хворої, загиблої чи забитої свині) може перенести заразу на іншу територію, де є сприйнятливі тварини;

 

Ознаки африканської чуми свиней (АЧС)

  • раптова загибель тварини, за відсутності клінічного прояву;
  • підвищення температури тіла до 40,5-42°С;
  • зниження апетиту, в’ялість, слабкість тазових кінцівок, хитка хода, посилена спрага, тварини лежать, зарившись в підстилку;
  • синюшність шкіри та червонувато-фіолетові плями черева, підгрудка, мошонки, вух, п’ятачка та кінцівок.

Щоб запобігти занесенню вірусу АЧС у господарство, необхідно:

  • утримувати свиней в приміщенні, дотримуючись закритого режиму роботи;
  • не дозволяти відвідувати господарство стороннім особам;
  • не забивати хворих свиней та не переробляти туші захворілих тварин. Забезпечити повноцінне обслуговування свиней ветеринарними спеціалістами аж до забою;
  • не згодовувати свиням необроблені корми та харчові відходи, що містять свинину або продукти забою;
  • забезпечити регулярне проведення дезінфекцій та дератизацій у місцях утримання свиней, зберігання і переробки кормів;
  • не купувати свиней у місцях несанкціонованої торгівлі та без відповідних супровідних документів. Придбаних тварин реєструвати у державних ветеринарних установах;
  • не використовувати для напування тварин воду із природних водойм, до яких мають доступ дикі тварини.

Важливо! Ніколи не викидайте трупи тварин відходи від їх утримання та переробки  на  смітники, узбіччя доріг, не проводьте захоронення на своїх або інших земельних ділянках. Не намагайтеся переробити м’ясо вимушено забитих свиней без огляду ветеринарного спеціаліста. Пам’ятайте,що це може привести до подальшого розповсюдження хвороби.

Враховуючи вищезазначене, з метою недопущення ймовірного розповсюдження збудника, забезпечення стабільної епізоотичної ситуації щодо АЧС та гарантування продовольчої безпеки, не купуйте м’ясо та м’ясопродукти у невстановлених для цього місцях та на стихійних ринках.

Наголошуємо, що будь-які ознаки захворювання чи загибель свиней, слід розглядати як ймовірний спалах АЧС і терміново повідомити про це Коломацьку дільницю ветеринарної медицини Богодухівської районної  державної лікарні ветеринарної медицини (адреса: вул. Чумацька, 19, с-ще Коломак, Богодухівський район, Харківська область, графік роботи: із 08.00 до 17.00, обідня перерва із 12.00 до 13.00 щодня, крім п’ятниці – із 08.00 до 16.00, контакти дільниці ветеринарної медицини  0997703046).

Валківський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Богодухівському районі Харківської області інформує…

Чи можна змінити прізвище після реєстрації шлюбу?

У зв’язку з життєвими обставинами після державної реєстрації шлюбу я залишилась на своєму прізвищі. Чи можу перейти на прізвище чоловіка? 

                                                                                 

         Так. Відповідно до ст. 53 Сімейного кодексу України, якщо при реєстрації шлюбу дружина, чоловік зберегли дошлюбні прізвища, вони мають право подати до органу державної реєстрації актів цивільного стану, який зареєстрував шлюб, або відповідного органу за місцем їхнього проживання заяву про обрання прізвища одного з них як їхнього спільного прізвища або приєднання до свого прізвища прізвище другого з подружжя.

         Разом із заявою необхідно подати паспорт, свідоцтво про шлюб, квитанцію про сплату державного мита.

         Після зміни прізвища орган державної реєстрації актів цивільного стану видає нове свідоцтво про шлюб.

         Які документи обов’язково потрібно змінювати у разі зміни прізвища?

У разі зміни прізвища необхідно буде обов’язково змінювати такі документи:

паспорт громадянина України,

паспорт для виїзду за кордон,

облікова картка платника податків (РНОКПП),

водійське посвідчення.

 

Центральна влада

Силові структури

Місцева влада

Корисна інформація

Історія краю. Мазепа

Контакти

https://opusiptv.com/ - SEO -

istanbul avukat

-

loodgieter rotterdam