КОЖНА ДИТИНА МОЖЕ ОТРИМАТИ БЕЗОПЛАТНО ПОСЛУГИ ЮРИСТА ТА АДВОКАТА
![Діти](http://kolomak-rada.gov.ua/wp-content/uploads/2023/09/Dity.jpg)
Дитина може опинитися у контакті або у конфлікті з законом і потребувати захисту та/або представництва її інтересів у суді, перед іншими особами, державними органами, зокрема органами досудового розслідування.
Держава гарантує залучення адвоката за рахунок Державного бюджету України для представництва інтересів дітей, які є потерпілими, свідками кримінального правопорушення, підозрюваними, обвинуваченими у кримінальному провадженні.
Отримання безоплатної первинної або вторинної правничої допомоги здійснюється дитиною через законного представника (батьки, опікун, піклувальник, усиновлювач, інша особа, визначена законом).
Для залучення адвоката дитині, яка є потерпілою або свідком у кримінальному провадженні, її законний представник подає до найближчого бюро правничої допомоги:
– звернення про надання дитині безоплатної вторинної правничої допомоги;
– свідоцтво про народження дитини;
– документ, що підтверджує повноваження особи як законного представника.
А для залучення адвоката дитині, яка є підозрюваною, обвинуваченою у кримінальному правопорушенні, слідчий, прокурор чи суд виносять відповідну постанову/ухвалу, яку направляють до регіонального центру з надання безоплатної вторинної правничої допомоги.
Детальніше – в інформаційному буклеті «Право дітей на безоплатну правову допомогу». ![👇](https://secureurl.fwdcdn.com/url/2wR1n52GObyTUzuVGQq5rg/aHR0cHM6Ly9zdGF0aWMueHguZmJjZG4ubmV0L2ltYWdlcy9lbW9qaS5waHAvdjkvdDRmLzEvMTYvMWY0NDcucG5n?orig_uri=https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t4f/1/16/1f447.png)
![👇](https://secureurl.fwdcdn.com/url/2wR1n52GObyTUzuVGQq5rg/aHR0cHM6Ly9zdGF0aWMueHguZmJjZG4ubmV0L2ltYWdlcy9lbW9qaS5waHAvdjkvdDRmLzEvMTYvMWY0NDcucG5n?orig_uri=https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t4f/1/16/1f447.png)