«Сказ тварин: небезпека, про яку варто пам’ятати»

У зв’язку зі складною епізоотичною ситуацією щодо сказу в Харківській області, Головне управління Держпродспоживслужби в Харківській області нагадує про небезпеку цієї хвороби та необхідність неухильного дотримання профілактичних заходів.
Сказ — це одне з найнебезпечніших вірусних захворювань, яке становить смертельну загрозу як для тварин, так і для людей. Після появи клінічних ознак хвороба у 100% випадків закінчується летально.
Вірус сказу уражає головний мозок та нервову систему. Він передається зі слиною хворої тварини — найчастіше через укус, подряпини або ослинення ушкодженої шкіри й слизових оболонок.
Джерелами інфекції можуть бути як дикі тварини (лисиці, вовки, єнотовидні собаки, кажани), так і домашні (собаки, коти) чи сільськогосподарські (велика та дрібна рогата худоба, коні). Особливу небезпеку становлять безпритульні тварини, які нерідко є носіями вірусу.
Ознаки сказу у тварин: хвороба має декілька стадій, протягом яких у тварин можуть проявлятися різні симптоми:
- зміна поведінки (надмірна ласкавість або агресія);
- сильне слиновиділення;
- відмова від води та їжі;
- паралічі;
- напади безпричинної агресії;
- безцільні мандри.
На жаль, після появи перших симптомів врятувати тварину неможливо.
Зараження людини можливе через укус або ослинення хворою твариною. Першими ознаки хвороби у людини є: слабкість, головний біль, тривожність, безсоння, підвищення температури тіла. Згодом виникають більш тяжкі симптоми: страх води (гідрофобія), порушення свідомості, судоми. Без своєчасної медичної допомоги хвороба завершується летально.
Єдиним ефективним способом профілактики сказу є вакцинація тварин. Домашні собаки та коти повинні щорічно отримувати щеплення від цієї небезпечної хвороби.
На території Богодухівського району профілактичні щеплення собак та котів у населених пунктах громади проводять фахівці Богодухівської районної державної лікарні ветеринарної медицини, які не лише здійснюють прийом у ветеринарних установах, а й проводять подвірні обходи, під час яких вакцинують домашніх тварин безпосередньо за місцем проживання їхніх власників.
Окрім цього, громадяни можуть звернутися до найближчої ветеринарної клініки для проведення щеплення проти сказу.
Пам’ятайте: своєчасна вакцинація та дотримання елементарних заходів безпеки дозволяють запобігти смертельно небезпечній хворобі та зберегти здоров’я як людей, так і тварин.