Не допустіть африканську чуму свиней до свого господарства!

Епізоотична ситуація щодо африканської чуми свиней (АЧС) на території України останнім часом погіршилася. Протягом 2024 року виявлено 81 випадок захворювання свиней на АЧС, з них серед диких свиней – 13, серед домашніх тварин – 67 та 1 інфікований об’єкт. Це на 33 випадки більше ніж у 2023 році. Та й тенденція виявлення збудника переважає серед свійських тварин в особистих господарствах. Вже з початку 2025 року виявлено 15 випадків, з них серед диких свиней – 8, серед домашніх тварин  – 7.

Головне управління Держпродспоживслужби в Харківській області рекомендує власникам, які утримують поголів’я свиней посилити заходи профілактики недопущення АЧС у своїх господарствах.

Африканська чума свиней (АЧС) – це контагіозна вірусна геморагічна хвороба, яка перебігає гостро, підгостро, хронічно безсимптомно та характеризується лихоманкою, геморагічним діатезом, ціанозом шкіри, некродистрофічними змінами паренхіматозних органів і високою летальністю, що в кінцевому результаті призводить до значних економічних збитків.

На сьогоднішній день дане захворювання не лікується. До того ж, враховуючи складну формулу збудника хвороби, виготовлення ефективної вакцини проти нього наразі неможливе. АЧС достатньо легко передається від хворої до здорової тварини, чому сприяє надзвичайна стійкість вірусу в навколишньому середовищі.

 

Що необхідно знати про африканську чуму свиней (АЧС):

  1. Збудник хвороби тривалий час може зберігати свою життєздатність поза організмом.
  2. АЧС не становить небезпеки для людини;
  3. Людина опосередковано (забруднившись матеріалом від хворої, загиблої чи забитої свині) може перенести заразу на іншу територію, де є сприйнятливі тварини;

 

Ознаки африканської чуми свиней (АЧС)

  • раптова загибель тварини, за відсутності клінічного прояву;
  • підвищення температури тіла до 40,5-42°С;
  • зниження апетиту, в’ялість, слабкість тазових кінцівок, хитка хода, посилена спрага, тварини лежать, зарившись в підстилку;
  • синюшність шкіри та червонувато-фіолетові плями черева, підгрудка, мошонки, вух, п’ятачка та кінцівок.

Щоб запобігти занесенню вірусу АЧС у господарство, необхідно:

  • утримувати свиней в приміщенні, дотримуючись закритого режиму роботи;
  • не дозволяти відвідувати господарство стороннім особам;
  • не забивати хворих свиней та не переробляти туші захворілих тварин. Забезпечити повноцінне обслуговування свиней ветеринарними спеціалістами аж до забою;
  • не згодовувати свиням необроблені корми та харчові відходи, що містять свинину або продукти забою;
  • забезпечити регулярне проведення дезінфекцій та дератизацій у місцях утримання свиней, зберігання і переробки кормів;
  • не купувати свиней у місцях несанкціонованої торгівлі та без відповідних супровідних документів. Придбаних тварин реєструвати у державних ветеринарних установах;
  • не використовувати для напування тварин воду із природних водойм, до яких мають доступ дикі тварини.

Важливо! Ніколи не викидайте трупи тварин відходи від їх утримання та переробки  на  смітники, узбіччя доріг, не проводьте захоронення на своїх або інших земельних ділянках. Не намагайтеся переробити м’ясо вимушено забитих свиней без огляду ветеринарного спеціаліста. Пам’ятайте,що це може привести до подальшого розповсюдження хвороби.

Враховуючи вищезазначене, з метою недопущення ймовірного розповсюдження збудника, забезпечення стабільної епізоотичної ситуації щодо АЧС та гарантування продовольчої безпеки, не купуйте м’ясо та м’ясопродукти у невстановлених для цього місцях та на стихійних ринках.

Наголошуємо, що будь-які ознаки захворювання чи загибель свиней, слід розглядати як ймовірний спалах АЧС і терміново повідомити про це Коломацьку дільницю ветеринарної медицини Богодухівської районної  державної лікарні ветеринарної медицини (адреса: вул. Чумацька, 19, с-ще Коломак, Богодухівський район, Харківська область, графік роботи: із 08.00 до 17.00, обідня перерва із 12.00 до 13.00 щодня, крім п’ятниці – із 08.00 до 16.00, контакти дільниці ветеринарної медицини  0997703046).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Центральна влада

Силові структури

Місцева влада

Корисна інформація

Історія краю. Мазепа

Контакти

https://opusiptv.com/ - SEO -

istanbul avukat

-

loodgieter rotterdam