Як діяти якщо постраждали від кібербулінгу
Якщо ви або ваша дитина постраждали від булінгу в мережі Інтернет – одразу зафіксуйте цифрові сліди:
Зробіть скріншоти відповідних повідомлень, коментарів, публікацій або електронних листів. Зображення мають бути максимально інформативними і, по можливості, містити дані кривдників, URL-адреси вебсайтів, дату відправлення тощо.
Окремо збережіть зображення, відео або інші файли образливого змісту, з примітками щодо даних відправника, часу отримання тощо.
Якщо кібербулінг відбувається в режимі реального часу, скористайтеся програмами для запису екрану.
Про те, як діяти якщо Ви чи Ваші близькі постраждали від кібербулінгу розповідаємо в межах інформаційної кампанії “Кібернасильство: знаємо та протидіємо”, що реалізується до Міжнародної акції “16 днів проти насильства”.
У подальшому зверніться із заявою до найближчого відділку поліції або подайте електронне звернення до кіберполіції за посиланням https://ticket.cyberpolice.gov.ua.
Вкажіть обставини, пов’язані з кібербулінгом та відомі вам дані і онлайн-ресурси кривдника/кривдниці, а також долучіть зафіксовані цифрові сліди.
Учням, які опинились в ситуації кібербулінгу або стали його свідками, варто звернутись:
до батьків;
до вчителя, соціального педагога або практичного психолога;
до інспектора служби освітньої безпеки або працівників Ювенальної поліції України;
на Національну гарячу лінію для дітей та молоді за номером 116-111 або 0-800-500-225 (цілодобово, безкоштовно)
Побачили фото чи відео, на якому зображено сексуальне насилля над дитиною – повідомте про це онлайн за допомогою проєкту StopCrime (https://stopcrime.ua/net-crime).
Платформа дозволяє анонімно або публічно повідомити про підозрілий контент, надіславши посилання на нього. Далі громадська організація «Магнолія» збере та проаналізує інформацію. Підтверджена інформація невідкладно надходитиме до правоохоронців для проведення розслідування та викриття зловмисників.
Більше читайте за посиланням: https://minjust.gov.ua/…/yak-diyati-yakscho-postrajdali…