Профілактика хвороби Лайма

Весна – це можливість проводити більше часу на свіжому повітрі, у парках та лісах. Відпочиваючи на природі, варто не забувати, що весна — це період найбільшої активності іксодових кліщів. Зустріти небезпечну комаху можливо і на звичайному газоні біля будинку. Найчастіше вони селяться у траві та лише зрідка потрапляють на невисокі кущові рослини. Кліщі можуть переносити багато хвороб. Найпоширенішими з них є бореліоз, більш відомий як хвороба Лайма, та кліщовий вірусний енцефаліт.

Бореліоз – бактеріальна інфекція, уражає різні органи та системи організму: нервову, опорно-руховий апарат, серцево-судинну, печінку тощо. Тривалість інкубаційного періоду від однієї до шістдесяти діб, найчастіше – 14 діб. Перші прояви хвороби Лайма можуть з’явитися через 1-3 тижні. Як правило на місці присмоктування кліща на тілі постраждалого виникає кліщова мігруюча еритема – почервоніння шкіри. Часто разом з еритемою в людини з’являється гарячка, головний біль, ломота в усьому  тілі й млявість. Укус кліща безболісний. У людини кліщ присмоктується найчастіше в ділянці шиї, грудей, пахових складок. У дітей найчастішим місцем прикріплення кліща є волосиста частина голови. Якщо лікування хворих на ранній стадії не проводиться, хвороба набуває хронічного перебігу, призводячи до тривалої непрацездатності та інвалідності.

Що необхідно робити, аби уникнути нападу кліщів:

  • одягати на прогулянки світлий однотонний, з довгими рукавами одяг – на ньому легше помітити кліщів;
  • ретельно оглянути себе та дітей після прогулянки;
  • на прогулянці тримайтеся ближче до центру стежки та не заходьте у траву обабіч;
  • після прогулянки одразу слід змінити одяг та білизну, ретельно їх оглянути, випрати;
  • не залишайте цей одяг біля ліжка.

Звертаємо Вашу увагу, якщо Ви побачили в себе на тілі кліща, найкраще одразу звернутися до травмпункту або найближчого медичного закладу, де кліща видалять, оброблять місце укусу, нададуть необхідні рекомендації.

Бережіть себе та своїх близьких!

Богодухівське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Центральна влада

Силові структури

Місцева влада

Корисна інформація

Історія краю. Мазепа

Контакти

https://opusiptv.com/ - SEO -

istanbul avukat