Отримуйте податкову знижку

Головне управління ДПС у Харківській області інформує, що у рамках кампанії декларування громадянами доходів, отриманих у 2023 році, відповідно до ст.166 Податкового кодексу України, платники податку мають право на податкову знижку.

Перелік витрат, дозволених до включення до податкової знижки, визначений відповідно до п.166.3 ст.166 ПКУ:

– частина суми процентів, сплачених за користування іпотечним житловим кредитом;

– сума  коштів/вартість майна, перерахованих неприбутковим організаціям, що не перевищує 4% суми його загального оподатковуваного доходу за звітний рік;

– оплата за навчання у вітчизняних закладах дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти;

– страхові платежі за договорами довгострокового страхування життя та пенсійні внески у рамках недержавного пенсійного забезпечення;

– оплата допоміжних репродуктивних технологій;

– оплата державних послуг, пов’язаних з усиновленням дитини, включаючи сплату державного мита;

– сплата за переобладнання транспортного засобу на біопаливо;

– сплата видатків на будівництво (придбання) доступного житла, у т.ч. на погашення пільгового іпотечного житлового кредиту, наданого на такі цілі, та процентів за ним;

– орендна плата за договором оренди житла ВПО (податкова знижка за такими витратами надається виключно за умови, що він та/або члени його сім’ї першого ступеня споріднення:

не мають у власності придатної для проживання житлової нерухомості, розташованої поза межами тимчасово окупованої території України;

не отримують передбачених законодавством України бюджетних виплат для покриття витрат на проживання.

Розмір такої знижки не може перевищувати за календарний рік 30 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня звітного року;

– придбання акцій/інших корпоративних прав, емітентом яких є юридична особа –  резидент Дія Сіті, що набула такого статусу згідно з  Законом України “Про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні”, за умови що такі витрати були понесені до набуття емітентом статусу резидента Дія Сіті.

Підстави для нарахування податкової знижки із зазначенням конкретних сум відображаються платником у річній податковій декларації про майновий стан і доходи, яка подається по 31 грудня включно наступного за звітним податкового року.