БЕЗБАР’ЄРНІСТЬ У ВОЄННИЙ ЧАС: ЯК МІНІМІЗУВАТИ НЕГАТИВНИЙ ВПЛИВ НА ПСИХІКУ ДІТЕЙ

День захисту дітей вже кілька років поспіль – виклик, а не свято. Перед батьками, вчителями та суспільством в цілому стоїть надважливе завдання – відстояти для найменших шанс на щасливе дитинство й мінімізувати відбиток війни на їхньому ментальному здоров’ї.

Проєкт першої леді Олени Зеленської «Довідник безбар’єрності» який містить розділ «У воєнний час», вчить українців турбуватися про себе й інших в періоди стресу. Зокрема описує алгоритм мінімізації негативного впливу на психіку дітей: https://bf.in.ua/.

Так, у Міністерстві охорони здоров’я України пропонують дотримуватися таких рекомендацій:

  1. Говоріть із дитиною про те, що вона відчуває, обговорюйте емоції. Поясніть, що страх перед невідомим – це нормально. Можна спілкуватися різними способами: вербально, малюнками або ж в ігровій формі.
  2. Будьте поруч. Дитина має відчувати вашу підтримку. В ситуації, коли вас охоплює паніка, згадайте, що поруч – дитина, яка просто не розуміє, що відбувається. Намагайтеся опанувати себе.
  3. Обговоріть разом можливий план дій. Роз’ясніть, як діяти в тій чи іншій ситуації, складіть план. Поясніть, чому важливо дотримуватися ваших рекомендацій («Так ми будемо у безпеці», «Так я буду спокійним/ою за тебе»).
  4. Зробіть щось разом. Спробуйте почитати чи послухати книги з дитиною, помалювати, поспівати – у спільній діяльності дитина відчуватиме вашу підтримку.
  5. Контролюйте себе. Основна допомога дитині – ваш самоконтроль. Коли ви здатні критично мислити, оцінювати ситуацію та вгамовувати паніку.

Важливо! У дитини має бути своя «тривожна валізка». Покладіть всередину інформацію зі своїми контактами, а також занотовані медичні дані: про групу крові, можливі алергічні реакції та медичні стани дитини. Підпишіть одяг, в якому буде дитина.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Центральна влада

Силові структури

Місцева влада

Корисна інформація

Історія краю. Мазепа

Контакти

https://opusiptv.com/ - SEO -

istanbul avukat