Бережіть себе від захворювання на COVID-19

Фахівцями відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Богодухівського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області з метою забезпечення стабільної санітарно-епідемічної ситуації по COVID-19  у період з 27.04.2023 по 08.05.2023 року було проведено 55 моніторингових відвідувань закладів торгівлі продовольчими та непродовольчими товарами, 3 моніторингового відвідування закладів громадського харчування та 6 моніторингових відвідувань інших закладів (аптеки, офісні приміщення тощо).

Під час проведення моніторингових відвідувань суб’єктам господарювання надані рекомендації щодо виконання протиепідемічних заходів передбачених постановою Кабінету Міністрів України №1236 від 09.12.2020 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» зі змінами, постановами Головного державного санітарного лікаря України, якими затверджені Тимчасові рекомендації щодо організації протиепідемічних заходів на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19) для підприємців, закладів, установ, зокрема щодо:

– розміщення  інформаційних матеріалів щодо профілактики коронавірусної хвороби COVID-19 та повідомлення з проханням до відвідувачів залишатися вдома (утримуватися від відвідування) при наявності ознак респіраторних захворювань;

–  проведення перед початком зміни   температурного скринінгу працівників;

– забезпечення своєчасного вологого прибирання приміщень та поверхонь, місць контакту рук працівників і відвідувачів (ручки дверей, місць сидіння, раковини, столи тощо) з використанням миючих та дезінфікуючих (в кінці зміни) засобів не рідше ніж кожні 2 години, перед відкриттям та після закінчення робочого дня/зміни;

– забезпечення на вході до закладу торгівлі місць для обробки рук спиртовмісними антисептиками з концентрацією активно діючої речовини понад 60% для ізопропілових спиртів та понад 70% для етилових спиртів.

Суб’єктам господарювання вручені пам’ятки по профілактиці коронавірусної хвороби. Рекомендовано забезпечити проведення вакцинації працівників від COVID-19 вакцинами, включеними ВООЗ до переліку дозволених для використання в надзвичайних ситуаціях.

Наголошуємо, щоб убезпечити себе від зараження на коронавірусну інфекцію, дотримуйтесь наступних правил:

1. Ретельно і часто мийте руки з милом чи обробляйте їх антисептиком.
  2. Уникайте скупчення людей.
  3. Використовуйте захисну маску: обов’язково — якщо захворіли і маєте респіраторні симптоми (кашель, нежить) та якщо перебуваєте у місцях великого скупчення людей — з метою додаткового захисту.
  4. Якщо ви захворіли, залишайтеся вдома і зверніться до лікаря.

Богодухівське районне управління Головного управління

Держпродспоживслужби в Харківській області