ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА СПАЛЮВАННЯ ЛИСТЯ ТА РОСЛИННИХ ВІДХОДІВ

Розпочався сезон прибирання земельних ділянок, тож слід нагадати про відповідальність за спалювання сухостою.

Отже в статті 77/1 Кодексу України про адміністративні правопорушення закріплено, що випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дотримання порядку, встановленого центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища, –

тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від ста вісімдесяти до трьохсот шістдесяти (3060 – 6120 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від дев’ятисот до однієї тисячі двохсот шістдесяти (15300 – 21420 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Ті самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, –

тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від трьохсот шістдесяти до семисот двадцяти (6120-12240 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від однієї тисячі двохсот шістдесяти до однієї тисячі восьмисот (21420-30600 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.