ПОВНОВАЖЕННЯ ПАТРУЛЮ ПІД ЧАС КОМЕНДАНТСЬКОЇ ГОДИНИ

Після вторгнення російської федерації на землі нашої країни з 24 лютого 2022 року в Україні введено військовий стан та запроваджено комендантську годину.

Комендантська година – це заборона в певний час доби перебувати на вулицях та в громадських місцях мешканцям певного населеного пункту, де встановлено Президентом України воєнний стан.

Постановою Кабінету Міністрів України від 8 липня 2020 року затверджено Порядок здійснення заходів під час запровадження комендантської години та встановлення спеціального режиму світломаскування в окремих місцевостях, де введено воєнний стан, що додається.

Цим порядком визначено, що для здійснення порядку під час  комендантської години залучається комендантський патруль, який може складатися з органів Держспецтрансслужби, Національної гвардії, Держприкордонслужби, Національної поліції, СБУ, ДФС, ДМС, ДСНС, військових командувань, з’єднань, військових частин Збройних Сил та інших утворених відповідно до законів України військових формувань.

Під час здійснення патрулювання, комендантський патруль має право:

затримувати і доставляти в органи або підрозділи Нацполіції осіб, які вчинили або вчиняють правопорушення;

перевірити документи, що посвідчують особу та з’ясувати, чи може людина перебувати на вулиці в цей час;

здійснити огляд речей, транспортного засобу, багажу та вантажів, службових приміщень і житла затриманої особи;

вилучати предмети, що є знаряддям, засобом або предметом правопорушення;

у разі необхідності використовувати засоби зв’язку і транспортні засоби, що належать особам, підприємствам, установам і організаціям (за винятком іноземних) для переслідування та затримання осіб, що підозрюються у вчиненні злочину, або для доставки до лікувальних закладів осіб, які потребують медичної допомоги, проїзду до місця злочину;

застосовувати фізичну силу, зброю та спецзасоби до правопорушників.

Слід зазначити, що до особи, яка порушила режим встановленої комендантської години, може бути затримано та притягнуто до адміністративної чи кримінальної відповідальності.

Крім того, за невиконання вимог законного розпорядження або вимоги патруля порушнику загрожує штраф, громадські чи виправні роботи або адміністративний арешт до 15 діб (стаття 185 Кодексу України про адміністративні правопорушення).

При навмисному опору з боку затриманої особи виконати законні вимоги комендантського патруля до такої особи може бути застосована фізична сила чи вогнепальна зброя.

 Джерело: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/573-2020-%D0%BF#Text

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Центральна влада

Силові структури

Місцева влада

Корисна інформація

Історія краю. Мазепа

Контакти

https://opusiptv.com/ - SEO -

istanbul avukat