ЗА СЕКСИЗМ У РЕКЛАМІ ШТРАФУВАТИМУТЬ

«Шукаємо секретарку віком до 25 років». «Потрібен офіціант – неодружений молодий чоловік гарної зовнішності». ️За такі оголошення про вакансії тепер штрафуватимуть☝️

8 січня 2022 року в Україні набрав чинності 📃Закон України від 10 вересня 2021 року №1750-IX «Про внесення змін до Закону України «Про рекламу» щодо протидії дискримінації за ознакою статі» (далі – Закон). Детальніше розповідає заступниця директора Регіональний центр з надання БВПД у Херсонській області області Олена Іпатенко.

🟩 Дискримінаційна реклама
Реклама дуже важлива у нашому житті. Вона не просто відображає, але й формує соціальні відносини, створює інформаційне середовище, яке транслює настанови соціальної поведінки. І дискримінаційні меседжі в рекламі – це заклики до неповаги, твердження про переваги або меншовартість певної групи людей.

Відтепер в Україні штрафуватимуть за демонстрацію у рекламі будь-якої переваги однієї статі над іншою, стереотипних ролей жінок та чоловіків, насильства за ознакою статі, тіла людини лише як сексуальний об’єкт.

❌У рекламі заборонено:

🔸 розміщувати твердження або зображення, які є дискримінаційними за ознаками походження людини, її соціального і майнового стану, расової та національної належності, статі, освіти, політичних поглядів, ставлення до релігії, за мовними ознаками, родом і характером занять, місцем проживання, а також такі, що дискредитують товари інших осіб;
🔸 розміщувати твердження або зображення щодо інтелектуальної, фізичної, соціальної чи іншої переваги однієї статі над іншою, щодо стереотипності ролі чоловіка та жінки (за винятком соціальної реклами);
🔸принижувати гідність людини за ознакою статі (за винятком соціальної реклами);
🔸демонструвати насильство за ознакою статі (за винятком соціальної реклами);
🔸використовувати зображення тіла людини (частини тіла) виключно як сексуального об’єкта з метою привернення уваги споживача та/або посилання (слова, звуки, зображення) на сексуальні стосунки, що не стосуються рекламованого продукту чи способу його споживання (за винятком соціальної реклами).

❌ У рекламі про вакансії забороняється:

🔸пропонувати роботу лише жінкам або лише чоловікам, за винятком специфічної роботи, яка може виконуватися виключно особами певної статі;
🔸висувати вимоги, що надають перевагу жіночій або чоловічій статі (крім випадків, визначених законодавством, та випадків специфічної роботи, яка може виконуватися виключно особами певної статі).

❓ Кого і за що штрафуватимуть
У разі порушення вимог щодо реклами із послуг працевлаштування рекламодавець сплачуватиме до державного бюджету штраф у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент вчинення порушення.

☝️Відтепер роботодавець отримає штраф за:
🔸вказання віку кандидатів;
🔸пропозицію роботи лише жінкам/чоловікам (виняток − специфічна робота, яку може виконувати виключно особа певної статі);
🔸висування вимог, що надають перевагу жінкам або чоловікам, представникам певної раси, кольору шкіри (виняток – випадки, визначені законодавством, та випадки специфічної роботи, яку може виконувати виключно особа певної статі), а також щодо політичних, релігійних та інших переконань тощо.

Відповідальність за порушення законодавства про рекламу несуть:

🧍‍♀️🧍рекламодавці, винні:
🔸у замовленні реклами продукції, виробництво та/або обіг якої заборонено законом;
🔸у наданні недостовірної інформації виробнику реклами, необхідної для виробництва реклами;
🔸у замовленні розповсюдження реклами, забороненої законом;
🔸у недотриманні встановлених законом вимог щодо змісту реклами та у замовленні розповсюдження реклами, в якій не дотримано встановлені законом вимоги щодо її змісту;
🔸у порушенні порядку розповсюдження реклами, якщо реклама розповсюджується ними самостійно;
🧍‍♀️🧍виробники реклами, винні у порушенні прав третіх осіб при виготовленні реклами;
🧍‍♀️🧍розповсюджувачі реклами, винні в порушенні встановленого законодавством порядку розповсюдження та розміщення реклами.

У разі виявлення ознак дискримінації у рекламі за захистом своїх прав можна звернутися до:
🔹 Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини (https://www.ombudsman.gov.ua або за телефоном 0800501720)
🔹 органів виконавчої влади та місцевого самоврядування;
Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів (https://dpss.gov.ua)
🔹 Національної ради з питань телебачення і радіомовлення (можна залишити звернення на сайті https://www.nrada.gov.ua або надіслати електронне звернення на адресу nrada@nrada.gov.ua)
🔹 до суду
🔹 до системи безоплатної правової допомоги (https://linktr.ee/legalaid.gov.ua)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Центральна влада

Силові структури

Місцева влада

Корисна інформація

Історія краю. Мазепа

Контакти

https://opusiptv.com/ - SEO -

istanbul avukat