Допомога медичним працівникам в разі інфікування на гостру респіраторну хворобу COVID- 19

Фондом соціального страхування України крім завдань і функцій, визначених Законом України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування», реалізується додаткове державне завдання щодо соціального захисту медичних працівників відповідно до Закону №1645 та постанови Кабінету Міністрів України №498 з метою протидії поширенню коронавірусної інфекції.

У відповідності з вимогами законодавства України протягом 2020 року до Богодухівського відділення Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України надійшло 56 повідомлень від керівників медичних закладів, щодо проведення розслідуваннь та встановлення гострого професійного захворювання медичних працівників. Станом на 31.12.2020 року розслідування 27 випадків завершено. На підставі зібраних матеріалів розслідування, розглянувши обставини та причини  інфікування на гостру респіраторну хворобу COVID- 19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2, створені комісії встановили, що гостре професійне захворювання пов’язане з виробництвом, підлягають обліку на підприємстві та по ним складені акти за формою Н-1/П. По 29 справах  триває розслідування.

Станом на 31.12.2020 до Богодухівського відділення Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України було подані заяви- розрахунки, щодо виплати  листків тимчасової непрацездатності внаслідок гострого професійного захворювання (отруєння), через зараження коронавірусною інфекцією за актами Н-1/П 23 медичним працівникам на суму 71990,74грн, профінансовано 16 осіб на суму 48369,90грн, компенсовано заробіток за час самоізоляції 28 медикам на суму 43650 грн. Встановлення інвалідності та стійкої втрати працездатності медичних працівників внаслідок гострого професійного захворювання не зафіксовано.

Відповідно до Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» стосовно всіх випадків інфікування працівників  на робочому місці в обов’язковому порядку відповідними закладами охорони здоров’я Богодухівського району проводиться епідеміологічне розслідування. Мета цих розслідувань – виявити джерело інфікування, визначити межі інфікування, і головне – прийняти необхідні заходи, щоб локалізувати подальше розповсюдження цієї інфекції. Такі розслідування завершуються оформленням карти епідрозслідування, в якому зазначають наведену інформацію. На сьогоднішній день комісії в зв’язку зі значним навантаженням на них не виготовлені  карти епідрозслідування, тому вони не можуть завершити розслідування». Інша причина затримок проведення розслідувань – відсутність діагнозів щодо гострого професійного захворювання, які встановлюють, відповідно до нормативно-правових документів, лікар-інфекціоніст і лікар-профпатолог.

Зазначені причини призводять до суттєвого подовження строків проведення розслідувань та в подальшому видачі актів потерпілим, які є єдиною підставою для здійснення відділенням страхових виплат.

Богодухівське відділення Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Харківській області керується вимогами законодавства і тісно співпрацює з керівниками медичних закладів, розташованих на території Богодухівського району та головами комісій, щодо надання їм консультативної та методичної допомоги в розслідуванні гострих професійних захворювань медичних працівників, з метою  прискорення їх розслідування та оформленні матеріалів у відповідності до вимог нормативно-правових актів.

Всі медичні працівники, які мають на це право обов’язково отримають страхові виплати після належного оформлення вищезазначених документів з відповідними висновками.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Центральна влада

Силові структури

Місцева влада

Корисна інформація

Історія краю. Мазепа

Контакти

https://opusiptv.com/ - SEO -

istanbul avukat