ОБ’ЄДНАННЯ – ШАНС. РЕАЛІЗАЦІЯ – ЗА ГРОМАДОЮ

Однією  зі  складових  частин  адміністративно – територіальної  реформи є децентралізації ,  яка  починається  з  об’єднання  громад.  Наша об’єднана  громада має своїм днем народження 7 листопада 2017 року – перша сесія органу місцевого самоврядування.  А 29 жовтня рік тому відбулися вибори депутатів Коломацької селищної ради і селищного голови. Саме в цей день цьогоріч на засіданні виконкому, трьома годинами раніше – на робочій нараді, Володимир ГУРТОВИЙ, той самий, обраний 61- м  відсотком виборців Коломаччини селищний голова, привітав усіх з першою річницею від дня цієї неординарної для Коломаччини  події.

Одним із головних повноважень вибраного органу місцевого самоврядування об’єднаної  громади – селищної ради –   є планування її розвитку,  формування та виконання бюджету.   Про виконання бюджету Коломацької селищної ради за 9 місяців  2018 року  доповіла на засіданні виконкому начальник фінансового  управління селищної  ради Галина ПАЙМАШ, про виконання доходної частини бюджету по  сплаті земельного податку та податку за  оренду землі – начальник  земельного відділу селищної ради Валентина ВЕЛЬМОЖНА.

Члени  виконкому мали змогу почути й побачити на слайдах презентації не лише цифрові дані про надходження та використання  основних показників селищного бюджету, але й порівняти їх у рейтингу показників виконання місцевих бюджетів  органів місцевого самоврядування  ОТГ Харківської області. Основний підсумок: фінансування заходів, які проводяться за рахунок коштів селищного бюджету, виплату заробітної плати упродовж звітного періоду  забезпечено  своєчасно  і в запланованих обсягах. Оптимізму ж, зокрема,  надають показники виконання бюджету, вищі від середнього значення,  серед   ОТГ Харківської області, а саме:

обсяг власних доходів у розрахунку на одного мешканця громади – 3944,7 грн. при середньому значенні 3058,1 грн., 2 місце;

обсяг надходжень місцевих податків і зборів на одного мешканця громади -1801,9 грн. при середньому значенні  931,2  грн., 1 місце;

обсяг надходжень плати за землю на одного мешканця громади – 1186,4 грн. при  середньому значенні 384,2 грн., 1 місце;

обсяг надходжень єдиного податку на одного мешканця громади – 558,5 грн. при  середньому значенні  462,7 грн., 2 місце;

обсяг надходжень ПДФО у розрахунку на одного мешканця громади  – 1818,9 грн. при середньому значенні 1701,6 грн., 4 місце;

обсяг видатків загального фонду бюджету у розрахунку на одного жителя громади – 5798 грн. при середньому значенні 4288 грн., 2 місце в т.ч. – на освіту – 2463,8 грн. при середньому значенні 1739,7 грн., 2 місце; на соціальний захист та соціальне забезпечення – 261,3 грн. при середньому значенні 97,3 грн., 1 місце; на охорону здоров’я – 867,5 грн. при середньому значенні 135,5 грн., 1 місце; на культуру – 281,3 грн. при середньому значенні 127,1 грн.,1 місце; на фізичну культуру і спорт – 51,3 грн. при середньому значенні 18,7 грн., 2 місце; на житлово – комунальне господарство – 60,1 грн. при середньому значенні 45,8 грн., 4 місце;  на благоустрій – 537,5 грн. при середньому значенні 281,2 грн., 2 місце;

обсяг видатків спеціального фонду у розрахунку на одного мешканця – 2689 грн. при середньому значенні 1088 грн. , в т.ч. на економічний розвиток – 587 грн. при середньому значенні 475 грн., 3 місце.

Водночас, для подальшого ефективного наповнення селищного бюджету, ефективного використання бюджетних коштів потрібно зосередити увагу на суворому дотриманні бюджетного законодавства, зокрема – активізувати  роботу в частині збільшення акцизного  збору  з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі  підакцизних товарів (обсяг надходжень акцизного податку  з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі  підакцизних товарів на одного жителя –  5,9 грн. при середньому значенні по ОТГ області  62,6 грн. 12 (останнє!) місце); встановлення  оптимального розміру  ставок  податку  на нерухоме  майно (обсяг надходжень податку на нерухоме майно – 11 місце) та ін.

Виконком, розглянувши звіт про хід та результати виконання бюджету селищної ради за  9 місяців  2018 року, вирішив узяти його до відома. Більш детальну  інформацію можна знайти  на офіційному сайті Коломацької селищної ради.

На засіданні виконкому були розглянуті та прийняті відповідні рішення й з  інших питань, що стосуються різних сфер життєдіяльності об’єднаної громади: виконані, поточні та планові роботи об’єднаної громади (доповідач – Гуртовий В.Г., Коломацький селищний голова); соціальний захист дітей  (доповідач – Кондратенко О.М., начальник служби дітей Коломацької селищної ради); порядок надання соціального житла з житлового фонду соціального призначення Коломацької селищної ради і його реалізація (доповідач Мельник М.В, спеціаліст І категорії відділу  юридичного та кадрового забезпечення Коломацької селищної ради, співдоповідач – Леващук О.В., заступник Коломацького селищного голови); визнання непридатності житлових будинків (Гуртовий В.Г.).