Знакові події громади

СПІЛЬНА РАДІСТЬ:
Володимир ГУРТОВИЙ відвідав
Престольне свято в Новоіванівці

20 січня  в смт. Коломак (Новоіванівка) відбулася велика подія: перша Божественна Літургія на території новозведеної, що перебуває на етапі завершення будівництва, церкви в ознаменування славного пророка, небесного покровителя новоіванівської місцевості й новоіванівських та найближчих поселень жителів, хрестителя Господнього Іоана Предтечі.

Хоч будівництво церкви ще не завершене, вона уже стає центром  духовного життя Новоіванівки, гордістю головного мецената її будівництва, депутата Коломацької  районної ради Володимира  Кужеля та окрасою Новоіванівської території.

Віруючі та гості  тепло зустріли настоятеля Коломацького православного храму освяченого престольним іменем Іоана Кронштадського протоієрея  Миколу Філозофа, благочинну матінку Мирославу.

На Престольне свято завітали  Коломацький селищний голова Володимир ГУРТОВИЙ, депутат Коломацької селищної ради Людмила КОЛІЄВСЬКА, директор Шелестівського НВК Віра БІЛОУС, голова  Коломацької районної організації ветеранів Надія ПАВЛОВСЬКА, керівники середньої ланки правління  ТДВ “Новоіванівський цуковий завод”, працівники ТОВ АПО “МРІЯ”.

Першу Божественну Літургію в присутності більше як ста мешканців житлового Новоіванівського масиву провів, настоятель отець Миколай.

Спільна молитва, милозвучний, як завжди, благоговійний спів матінки Мирослави об’єднали православних у розмові з Богом, піднесенні думок і почуттів до Господа.

Після святкової літургії з вітальними словами до присутніх звернулися о. Миколай,  м. Мирослава, селищний голова В.Гуртовий.

Настоятель храму Микола Андрійович виголосив проповідь про народження та життя  Іоанна Предтечі, найбільш детально по що розповідається в Єввангелії від Луки. “Святий Іоан був покликаний приготувати народ до проповіді Ісуса Христа, тому Церква називає його Предтечею. І він став великим своїм героїчним життям, стійкою наукою і безстрашною смертю. Сам Ісус Христос говорить про нього: «Той був світоч, який палає і світить». Його непохитна мужність і воля та надія на Бога зміцнювали багато поколінь християн, допомагаючи їм переносити всі тяготи і гоніння. Хрещенням Спасителя, яке ми святкували вчора,  пророк Іоанн завершив своє пророче служіння. Проголошуючи волю Господню, він викривав усяку неправду, за що й постраждав від царя Ірода, але був прославлений Богом”.

Люди слухали кожне слово проповіді, знову і знову схиляючись перед надлюдською мужністю і безмежною силою любові Пророка до Христа.

І сьогодні його життя є прикладом непохитності переконань, відданого і незрадливого служіння Істині, Господу. Бо, як скаже Ісус Христос, «від днів Іоанна Предтечі дотепер Царство Боже силою береться, і хто докладає зусиль, досягає його…». Служитель Божий  побажав, щоби за молитвами святого Іоанна Предтечі Господь давав усім невгасиме полум’я віри.

Мирослава Володимирівна подякувала жителям за підтримку й  системну допомогу в будівництві церкви,  Володимир Григорович – запропонував новоіванівцям подумати над можливістю поєднати святкування Дня села з Престольним святом церкви.

Водночас усі виступаючі  привітали  прихожан із знаменними січневим святами, побажали всім здоров’я, радості, натхнення, а також  висловили подяку Володимиру КУЖЕЛЮ за будівництво  духовної перлини – Новоіванівської церкви.

Цей день наповнив невимовною радістю серця людей. Незабаром, з волі Божої, за допомогою В.І.Кужеля,  вони стануть свідками освячення нової Новоіванівської церкви Іоанна Предтечі.

Після закінчення Богослужіння люди не поспішали розходитися  по домівках. Їх очі сяяли духовною радістю. Всі вітали одне одного з великим святом.

Насамкінець  свята всіх присутніх  запросили підкріпити свої фізичні сили за трапезою  (благодійним обідом), яку приготувало для них ТОВ АПО “МРІЯ”.

Відповідаючи на  всі Божі благословіння,  підтримуймо духовне життя душі добрими справами. Хай Господь укріпляє нас!

DSCN1249DSCN1240DSCN1245DSCN1274DSCN1255DSCN1278DSCN1289DSCN1300