Аналіз регуляторного впливу впровадження тарифів на комунальні послуги з вивезення побутових відходів , які надає комунальне підприємство Коломацьке ВУЖКГ на адміністративній території Коломацької селищної ради

Цей аналіз регуляторного впливу розроблений на виконання та з дотриманням вимог Закону України „Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності” від 11 вересня 2003 року №1160-IV та Методики проведення аналізу впливу регуляторного акту, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 11 березня 2004 року №308.

Аналіз визначає правові та організаційні засади реалізації проекту рішення органу місцевого самоврядування „ Про встановлення тарифів на вивезення побутових відходів”, як регуляторного акту .

Відповідно до статті 28 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” та Закону України „Про житлово-комунальні послуги” повноваження по встановленню тарифів на комунальні послуги надані органам місцевого самоврядування.

Основною діяльністю КП Коломацьке ВУЖКГ є надання послуг з водопостачання для населення та інших споживачів селища Коломак. Другим видом послуг буде вивезення побутових відходів.

для населення на 1 людину в місяць 7 грн 39 к.

для бюджетних організацій 46 грн 92 к. за 1 м.куб.

для інших споживачів 61 грн 20 к. за 1 м.куб.

Проведений аналіз розрахунків підприємства показав їх відповідність існуючим нормативам споживання енергетичних та матеріальних ресурсів, вимогам діючого порядку формування тарифів на послуги з вивезення побутових відходів

2. Цілями прийняття цього рішення виконком селищної ради є:

– виконання Закону України „Про житлово-комунальні послуги”,

– приведення тарифів на вивезення побутових відходів у відповідність з економічно обгрунтованими витратами підприємства.

З. Альтернатив запропонованому акту немає, бо Законом України „Про житлово-комунальні послуги” від 24 червня 2004 року №1875-1У чітко визначено метод регулювання встановлення тарифів на комунальні послуги, які надаються суб’єктами підприємницької діяльності незалежно від форм власності для всіх споживачів, а запропонований КП „ Коломацьке ВУЖКГ”.

4. Механізмом розв’язання проблеми є затвердження тарифів на послуги з вивезення побутових відходів для всіх груп споживачів,які разом відшкодовують економічно обґрунтовані витрати комунального підприємства.

5. 0бгрунтування можливості досягнення визначених цілей у разі прийняття регуляторного акту.

У разі прийняття регуляторного акту виконкомом селищної ради будуть реалізовані повноваження, надані ст.28 Закону України „Про місцеве самоврядування в України” та Закону України „Про житлово-комунальні послуги”, а тарифи на послуги з вивезення побутових відходів КП „ВУЖКГ” приведені у відповідність з витратами.

На досягнення цілей у разі прийняття рішення виконком селищної ради щодо встановлення тарифів можуть вплинути такі негативні зовнішні фактори, як:

– неплатежі споживачів за спожиті послуги;

– підвищення цін і тарифів на складові собівартості надання послуг;

– падіння обсягів виробництва послуг;

– незаплановане збільшення витрат за рахунок можливих збоїв в роботі

технічного обладнання в зв’язку з його зношеністю.

Позитивними факторами можуть бути: запровадження підприємством енергозберігаючих технологій, що дасть змогу зменшити витрати, збільшення обсягів надання послуг.

При запровадженні підприємством енергозберігаючих технологій, та заходів щодо зниження собівартості можна уникнути впливу вищевказаних негативних факторів.

6. Очікувані результати прийняття регуляторного акту.

Очікувані результати прийняття регуляторного акту визначено із застосуванням методу аналізу користі та витрат.

У результаті прийняття регуляторного акта очікуються такі негативні фактори, як незадоволення споживачів підвищенням тарифів.

Позитивні фактори:

– підвищення якості послуг;

– збільшення доходів КП „Коломацьке ВУЖКГ”, стабільність його фінансового стану та забезпечення такого функціонування, що дозволить цьому підприємству:

– своєчасно проводити ремонти та удосконалювати обладнання;

– знизити втрати в мережах;

– забезпечити економію енергоресурсів;

– здійснювати безперебійну сплату за енергоносії;

– уникнути виникнення заборгованості перед працівниками по заробітній платі.

7. 0бгрунтування терміну дії.

Термін дії рішення необмежений.

8.1 Показники результативності регуляторного акту. Прогнозні значення показників результативності регуляторного акту – як показує практика, введення регуляторних актів, якими запроваджується збільшення тарифів, приводить до тимчасового зниження рівня платежів. Але в подальшому очікується збільшення доходів до державного та місцевого бюджетів.

Дія цього акту поширюється на населення, бюджетні організації, гос­прозрахункові підприємства та суб’єкти підприємницької діяльності, які знаходяться на території селищної ради,

– повна оплата послуг споживачами забезпечить беззбиткову роботу
КП „КоломацькеВУЖКГ”.

9. Відстеження результативності регуляторного акту. Базове відстеження результативності акту здійснюватиметься на етапі його підготовки.

Повторне відстеження результативності даного регуляторного акту буде здійснено через рік після набрання ним чинності.

Виконавчий комітет Коломацької селищної ради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Центральна влада

Силові структури

Місцева влада

Корисна інформація

Історія краю. Мазепа

Контакти

https://opusiptv.com/ - SEO -

istanbul avukat