Ваші рідні чи близькі не мають права вчиняти щодо вас домашнє насильство. У цьому дописі розповідаємо, які права ви маєте, якщо потрапили в таку ситуацію.
![1️⃣](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t7a/1/16/31_20e3.png)
Можете звертатись до поліції для отримання захисту, а також до суду для відновлення порушених прав та притягнення кривдника до відповідальності.
![2⃣](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t99/1/16/32_20e3.png)
Маєте право отримати соціальні послуги, медичну, психологічну та правничу допомогу. Пам’ятайте, що усі ці види допомог надаються безоплатно. Також ви маєте право на уважне та гуманне ставлення з боку організацій чи установ, які надаватимуть вам допомогу.
![3⃣](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tb8/1/16/33_20e3.png)
Якщо ви не можете більше знаходитись поруч з кривдником, але вам нікуди йти — маєте право на безоплатне місце у притулку (шелтері) на 3 місяці (інколи можна продовжити до 6 місяців). Отримати місце в шелтері можуть повнолітні, неповнолітні, що перебувають(-ли) у зареєстрованому шлюбі, та діти у разі прийняття їх до притулку разом із законним представником.
![📄](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tfd/1/16/1f4c4.png)
Для того, щоб влаштуватись до шелтера, необхідно отримати направлення, яке можуть видати:
![▪️](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t4c/1/16/25aa.png)
Нацполіція
![▪️](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t4c/1/16/25aa.png)
соціальні служби
![▪️](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t4c/1/16/25aa.png)
мобільні бригади соціально-психологічної допомоги
![▪️](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t4c/1/16/25aa.png)
підрозділ місцевої держадміністрації або орган місцевого самоврядування, що працює у сфері протидії насильству.
![👆](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tce/1/16/1f446.png)
У разі звернення до цих органів повідомте, що потребуєте влаштування до притулку.
Якщо потрібна допомога юриста, звертайтеся до системи безоплатної правничої допомоги.
![✅](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t33/1/16/2705.png)
Щоб отримати усну консультацію, телефонуйте до контактного центру системи БПД за номером: 0 800 213 103. Дзвінки у межах України безкоштовні. Контактний центр працює в будні з 8:00 до 18:00.