Сказ – особливо небезпечне, гостре, заразне, надзвичайно важке і невиліковне захворювання, яке неминуче закінчується смертю.

Хворіють на нього люди і всі теплокровні тварини як свійські, так і дикі. Особливо небезпечні лисиці. Джерелом збудника сказу є хворі тварини, які виділяють вірус зі слиною. Збудник сказу є в слині і мозку хворої тварини або клінічно здорової вже за 10 днів до появи ознак хвороби, тобто, на перший погляд, цілком здорової тварини. Зараження сказом відбувається в основному через укуси чи внаслідок потрапляння слини хворої тварини на свіже поранення, подряпини шкіри або слизових оболонок. Сказ тварин можна попередити. Найдієвіший спосіб – це вакцинація! Для недопущення сказу тварин необхідно щорічно робити щеплення всім домашнім улюбленцям, починаючи з 3-місячного віку. Щеплення проти сказу можна зробити будь-де, в Україні розгалужена мережа як приватних ліцензійних, так і державних установ. Але саме в державній установі є можливість застосовувати безкоштовну вакцину проти сказу. З метою ліквідації цього небезпечного захворювання фахівцями ветеринарної медицини здійснюються профілактичні подвірні щеплення протягом року всіх сприйнятливих до сказу тварин. Також власники тварин для здійснення щеплення своїх тварин проти сказу можуть звернутися до Коломацької дільниці ветеринарної медицини Богодухівської районної державної лікарні ветеринарної медицини (адреса: вул. Чумацька, 19, смт. Коломак, Богодухівський район, Харківська область, графік роботи: із 08.30 до 17.00, обідня перерва із 12.00 до 13.00 щодня, крім п’ятниці – із 08.30 до 16.00).