Пілотний проєкт про залучення психологів до кримінальних проваджень за участю дітей

З 1 вересня психологи до кримінальних проваджень за участю дітей через систему БПД будуть залучатися по всій країні.

🟩 Навіщо залучати психологів
Психологи допомагають підготувати дитину до процесуальних дій, створити для неї безпечне середовище під час участі у процесуальних діях, зокрема:
▪ Враховують її вік та особливості розвитку;
▪ Ставлять дитині зрозумілі і нетравмуюючі запитання;
▪ За потреби виступають проти запитань дитині, які можуть її травмувати, від інших осіб.

У жовтні 2023 року було запущено такий пілотний проєкт в семи областях України та м. Київ. За перший місяць роботи від слідчих, дізнавачів, прокурорів та суду до системи БПД надійшло 189 запитів про залучення психологів. А до травня 2024 — 2308 запитів: найбільше — з Києва та Львівської області

🟩 Як залучається психолог
▪ Дізнавач, слідчий, прокурор, слідчий суддя або суд подає запит до системи БПД;
▪ Система БПД призначає психолога;
▪ Психолог бере участь у слідчих (розшукових) діях та процесуальних діях;
▪ Готує звіт та подає його до системи БПД.

Оплата послуг психологів здійснюється за кошти міжнародної технічної допомоги, зокрема, у межах проєкту “Надання психосоціальної підтримки та забезпечення правосуддя як складової частини кращого догляду для вразливих дітей”, що реалізується громадською організацією «Всеукраїнський громадський Центр “Волонтер”, за підтримки Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні.

Незабаром буде оголошено конкурс з відбору психологів, які можуть залучатися до кримінальних проваджень за участю дітей.

Детальніше у статті на сайті, посилання в першому коментарі