Декларуйте доходи, отриманні від надання майна в оренду фізичній особі

Головне управління ДПС у Харківській області нагадує, що до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається, зокрема, дохід від надання майна в лізинг, оренду або суборенду (строкове володіння та/або користування).

Якщо орендарем є фізична особа, яка не є самозайнятою особою, то особою, відповідальною за нарахування та сплату податку до бюджету, є орендодавець.

Орендодавець самостійно нараховує та сплачує податок до бюджету у встановлені нормами Податкового кодексу  строки.

При цьому, сума отриманого доходу, нарахованого податкового зобов’язання та сплаченого протягом звітного податкового року податку за результатами такого року, відображаються у річній податковій декларації про майновий стан і доходи.

Термін подання податкової декларації про майновий стан і доходи, отримані за 2023 рік, до 1 травня 2024 року (30 квітня).