Чи необхідно застосовувати РРО та/або ПРРО з 01.01.2022 року фізичній особі-підприємцю платнику єдиного податку 2 групи при продажу товарів та проведенні розрахунків за допомогою «Приват24», «Ощад24», LiqPay та інших сервісів переказу коштів
![64e6f17710c93](http://kolomak-rada.gov.ua/wp-content/uploads/2023/09/64e6f17710c93.jpg)
Чи необхідно застосовувати РРО та/або ПРРО з 01.01.2022 року фізичній особі-підприємцю платнику єдиного податку 2 групи при продажу товарів та проведенні розрахунків за допомогою «Приват24», «Ощад24», LiqPay та інших сервісів переказу коштів при розрахунках банківськими картками?
Головне управління ДПС у Харківській області повідомляє, що платник єдиного податку 2 групи (фізична особа-підприємець) з 01.01.2022 року, незалежно від обсягу доходу, у разі здійснення розрахункових операцій в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів зобов’язаний буде проводити такі операції на повну суму продажу товарів через РРО та/або ПРРО у встановленому Законом України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» порядку.
Тобто, підприємці мають право не застосовувати РРО/ПРРО при здійсненні розрахунків покупцями товарів на поточний рахунок таких підприємців у форматі IBAN незалежно від обраного споживачами способу оплати.